automotive

Daimler v listopadu sesadil BMW z pozice jedničky

Německá automobilka Daimler se svým Mercedesem-Benz v listopadu sesadila domácího konkurenta BMW z pozice lídra na trhu s luxusními vozy a je na dobré cestě předstihnout jej i v celém roce. Ukazují to dnes zveřejněná čísla prodeje za uplynulý měsíc.

Podle agentury Reuters se prodej luxusních vozů BMW zvýšil v listopadu meziročně o 5,9 procenta na 177.740. Za prvních 11 měsíců roku se prodalo 1,824.490 vozů. Ovšem Mercedes-Benz navýšil prodej dokonce o 12,7 procenta na 182.602 kusů a v prvních 11 měsících prodal 1,893.619 kusů aut.

V roce 2015 se nejlépe prodávaly vozy BMW, firma jich prodala 1,91 milionu. Následoval právě Mercedes s 1,87 milionu prodaných aut a na třetím místě skončila automobilka Volkswagen se svým Audi a 1,80 milionu prodaných vozů. BMW se na vrcholu v prodeji luxusních vozů drží již od roku 2005.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top