automotive

Renault loni zvýšil prodej o víc než čtvrtinu na 10.196

Prodej značky Renault na českém trhu loni vzrostl o 26 procent na 10.196 osobních aut. Francouzský výrobce rostl dvakrát rychleji než celý trh, což jej posunulo ze sedmého na šesté místo mezi značkami. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů. V neděli uplyne 140 let od narození francouzského průmyslníka Louise Renaulta.

Dovoz ojetých renaultů se loni snížil o tři procenta na 6522 vozů, z toho nejpočetnější věkovou kategorií byla auta stará deset až 15 let.

Na českých silnicích jezdí 321.306 vozů Renault, což je čtvrtý nejvyšší počet na trhu za Škodou, Volkswagenem a Fordem. Průměrné stáří Renaultů na českém trhu je 13,8 roku, což je zhruba o jeden rok méně, než je celkový průměr vozidlového parku v Česku.

Renaulty se do Česka dovážely i během totality před rokem 1989 prostřednictvím obchodů Tuzex. Na trh se tak dostaly například modely Renault 5, 9, 11, 12, 15, 17, 20 a 21.

Z hlediska spolehlivosti si zejména novější Renaulty vedou na trhu průměrně. Mezi dvou a tříletými vozy podle hodnocení německých technických kontrol Tüv jsou na tom nejlépe modely Modus a Scenic na 51. a 57. místě se 4,6 procenty respektive 4,9 procenta zjištěných závad. Nejhůře je na tom model Renault Kangoo, který je mezi modely na 125. místě s devíti procenty vážných závad u prověřovaných vozů.

Renault chce letos zvýšit tuzemský tržní podíl ze 4,4 na 4,7 procenta. České zastoupení zvažuje, že v druhé polovině roku vstoupí díky rozjíždějícím se dotačním programům na český trh s elektromobily. Čeští zákazníci by si tak mohli pořídit modely Zoe a Kangoo.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top