automotive

Volkswagen v říjnu zvýšil odbyt o téměř pět procent

Německý automobilový koncern Volkswagen v říjnu zvýšil odbyt meziročně o 4,7 procenta na 870.300 vozů. Růst vykazuje již třetí měsíc za sebou, vyplývá z dnešního sdělení firmy. Volkswagen se snaží zotavit z negativních dopadů rozsáhlého skandálu kolem manipulace s testy emisí.

V období od ledna do října se prodej meziročně zvýšil o 2,6 procenta na 8,48 milionu vozů. Volkswagen již dříve předpověděl, že celoroční odbyt překoná loňských 9,93 milionu vozů.

V Evropě se odbyt koncernu Volkswagen v říjnu zvýšil zhruba o procento, v Asii a Tichomoří vzrostl dokonce o 16 procent. V Severní Americe ale o téměř pět procent klesl a v Jižní Americe se propadl zhruba o třetinu.

“Údaje o odbytu ukazují, že naše auta mnoho zákazníků přesvědčila. Důvěra zákazníků v naše produkty je naším nejcennějším aktivem,” uvedl šéf prodeje Volkswagenu Fred Kappler.

Volkswagen loni v září přiznal, že po celém světě do zhruba 11 milionů naftových aut instaloval software, který umožňuje manipulovat s testy emisí. Aféra se týká i zhruba 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto.

Škoda Auto již ve čtvrtek oznámila, že v říjnu zvýšila prodej meziročně o 10,6 procenta na 97.900 automobilů. Silný růst zaznamenala na evropském a čínském trhu.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top