automotive

Volkswagen v říjnu zvýšil odbyt o téměř pět procent

Německý automobilový koncern Volkswagen v říjnu zvýšil odbyt meziročně o 4,7 procenta na 870.300 vozů. Růst vykazuje již třetí měsíc za sebou, vyplývá z dnešního sdělení firmy. Volkswagen se snaží zotavit z negativních dopadů rozsáhlého skandálu kolem manipulace s testy emisí.

V období od ledna do října se prodej meziročně zvýšil o 2,6 procenta na 8,48 milionu vozů. Volkswagen již dříve předpověděl, že celoroční odbyt překoná loňských 9,93 milionu vozů.

V Evropě se odbyt koncernu Volkswagen v říjnu zvýšil zhruba o procento, v Asii a Tichomoří vzrostl dokonce o 16 procent. V Severní Americe ale o téměř pět procent klesl a v Jižní Americe se propadl zhruba o třetinu.

“Údaje o odbytu ukazují, že naše auta mnoho zákazníků přesvědčila. Důvěra zákazníků v naše produkty je naším nejcennějším aktivem,” uvedl šéf prodeje Volkswagenu Fred Kappler.

Volkswagen loni v září přiznal, že po celém světě do zhruba 11 milionů naftových aut instaloval software, který umožňuje manipulovat s testy emisí. Aféra se týká i zhruba 1,2 milionu vozů české divize Škoda Auto.

Škoda Auto již ve čtvrtek oznámila, že v říjnu zvýšila prodej meziročně o 10,6 procenta na 97.900 automobilů. Silný růst zaznamenala na evropském a čínském trhu.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top