ČTK

Ve Svitavách se budou od jara vyrábět díly pro BMW a Mazdu

Na konci března příštího roku zahájí společnost INA Lanškroun plnou výrobu v nové hale, kterou postavila ve Svitavách. Bude tam vyrábět díly pro vozy BMW a Mazda. ČTK o tom informoval ředitel firmy Jan Goláň. “Kapacita závodu Svitavy je plánována na výrobu 5,2 milionu kusů modulů ročně,” uvedl.

Hala zatím funguje v testovacím provozu, vyrábí produktové vzorky a dělníci je montují. Podnik postupně zavádí do provozu všechna zařízení a linky, školí a zaučuje pracovníky, aby mohl zahájit kvalifikovanou výrobu.

Do roku 2019 má závod zaměstnávat 900 až 1000 lidí, nyní jich má asi desetinu plánovaného počtu. V současnosti je velmi nízká nezaměstnanost a firmy obecně těžce shánějí do provozů nové pracovníky.

“Jsme přesvědčeni, že plánovaný počet lidí postupně naplníme. Pracovníky nabíráme trvale, využíváme mediální kampaně v tisku, pořádáme dny otevřených dveří, spolupracujeme s vysokými a středními školami, spolupracujeme s pracovními agenturami,” řekl Goláň.

Společnost avizovala investici ve výši 2,5 miliardy korun, do současnosti utratila 650 milionů korun. Kromě nového provozu nadále investuje do výrobního zázemí v Lanškrouně.

“Cílem je (v Lanškrouně) rozšiřovat výrobu plastových komponentů, montáže a produkci nástrojárny,” uvedl Goláň.

Hlavní činností společnosti INA Lanškroun je výroba kombinovaných nástrojů, vstřikovacích forem a náhradních dílů pro další výrobu ložisek. Nosným produktem ve Svitavách bude třícestný ventil pro chladicí systémy, který snižuje emise a spotřebu paliva. Aktuálně podnik vyrábí pro koncern Volkswagen a dodávky plánuje pro BMW, Mazdu a General Motors. Díly se montují do vozů střední a luxusní třídy.

Firma patří německé skupině Schaeffler Group. Společnost INA Lanškroun loni zvýšila tržby z předloňských 1,37 miliardy korun na 1,75 miliardy korun. Téměř čtyřnásobně meziročně vzrostl hrubý zisk. Loni činil 67 milionů korun, v roce 2014 byl 18 milionů.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top