automotive

Strojírny Nopo zvedly tržby na 156 milionů

Královéhradecký dodavatel logistických systémů NOPO Engineering loni zvýšil tržby o tři procenta na 156 milionů korun. Na loňském obratu se významně podílely zakázky pro automobilku Škoda Auto, které dosáhly zhruba 20 milionů korun.

V dodávkách pro automobilku firma pokračuje i letos, v Mladé Boleslavi má instalovat dva velké jeřáby do nové lisovny karoserií. ČTK to dnes sdělil obchodní ředitel hradecké firmy Jaromír Tlustý.

První ze dvou speciálních jeřábů o nosnostech 63 a 70 tun do budované lisovny Škody Auto hradecká firma dodala v polovině března. Druhý jeřáb by firma měla automobilce předat v červenci. Letos také NOPO dokončí kontrakt v hodnotě asi 30 milionů korun na dvě přesuvny železničních a tramvajových vagonů pro ruskou vagonku TikhvinChemMash z Tichvinu v Leningradské oblasti. První přesuvnu Hradečtí do Ruska dodali koncem roku 2014, druhou nyní instalují a do provozu ji chtějí uvést v květnu.

Export se na celkovém obratu společnosti NOPO loni podílel 16 procenty, přičemž zhruba polovinu exportních tržeb tvořily dodávky do Ruska. Mezi odběratele firmy patří například automobilka PSA Trnava, Kovosvit MAS Sezimovo Ústí, Goldbeck Vrdy nebo ústecká Spolchemie.

Při výrobě jeřábové a jiné transportní techniky NOPO spolupracuje s firmami Montifer z Přelouče na Pardubicku a S&D Strojírna Prosetín na Chrudimsku. Samotné NOPO Engineering zaměstnává 35 lidí.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top