ČTK

Slovácké strojírny v loňském roce utržily 2,241 miliardy

Slovácké strojírny z Uherského Brodu utržily v loňském roce za prodej zboží a vlastních výrobků a služeb 2,241 miliardy korun. V roce 2014 strojírny utržily za prodej zboží a vlastních výrobků a služeb asi o 20 milionů méně, zisk měly 53,6 milionu Kč.

“Předpokládáme zisk ve výši cca 70 milionů korun pod zdanění,” řekl ČTK předseda představenstva společnosti Jiří Rosenfeld.

Podle Rosenfelda společnost investovala loni do nových zařízení asi 94 milionů korun a do oprav majetku 88 milionů. Slovácké strojírny v minulém roce v průměru zaměstnávaly 1510 vlastních a 110 agenturních zaměstnanců.

“Pro rok 2016 plánujeme obrat tržeb stejný jako v loňském roce, pokud se nám nepodaří získat více výrobních dělníků. Zakázkovou náplň máme zajištěnu na celý letošní rok a další zakázky musíme odmítat,” uvedl Rosenfeld. Pro léta 2016 až 2018 společnost podle něj plánuje nové investice za miliardu korun a do oprav stávajícího majetku chce investovat asi 150 milionů Kč.

Slovácké strojírny dodávají důlní zařízení, obráběcí stroje, elektrovýzbroj a další průmyslové stroje a zařízení. Zákazníky mají ve čtyřech desítkách zemí světa. Společnost má centrálu a hlavní sídlo v Uherském Brodě a výrobní závody v Zábřehu, Postřelmově, Čelákovicích a v Mostu.

Strojírny v Uherském Brodě vznikly v roce 1951. V roce 1992 byly privatizovány. Podle výroční zprávy za rok 2014 měly v akciové společnosti více než pět procent základního kapitálu a hlasovacích práv kyperské firmy Macfan Enterprises Limited a Farraday Investments Limited a také předseda představenstva Rosenfeld.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top