automotive

Prodej osobních aut v Číně v říjnu stoupl o pětinu

Prodej osobních automobilů v Číně se v říjnu meziročně zvýšil o 20 procent na 2,22 milionu vozů. Zaznamenal tak již osmý nárůst za sebou. Vyplývá to podle agentury DPA z údajů, které dnes zveřejnil Čínský svaz osobních automobilů (CPCA).

V období od ledna do října se odbyt osobních aut v Číně meziročně zvýšil o 15 procent na 18,7 milionu vozů. CPCA dnes podle čínských médií předpověděl, že v celém letošním roce prodej stoupne o 13 procent. Odborníci však varují, že růst by mohl prudce zpomalit v případě, že vláda neprodlouží daňovou úlevu na malé automobily, která má vypršet na konci letošního roku.

Čína v roce 2009 díky silnému růstu prodeje vystřídala Spojené státy na pozici největšího automobilového trhu světa. Loni se poptávka po autech v Číně ocitla pod zvýšeným tlakem v důsledku zpomalování růstu tamní ekonomiky. Situace na trhu se však zlepšila, když Peking začátkem loňského října snížil daň z obratu u automobilů s objemem motoru do 1,6 litru.

V celém loňském roce tak prodej motorových vozidel v Číně nakonec vzrostl o téměř pět procent, ačkoli se během roku objevily obavy z prvního celoročního poklesu čínského automobilového trhu v tomto století. Loňský růst byl nicméně nejpomalejší od roku 2012.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top