automotive

Prodej osobních aut v Číně v říjnu stoupl o pětinu

Prodej osobních automobilů v Číně se v říjnu meziročně zvýšil o 20 procent na 2,22 milionu vozů. Zaznamenal tak již osmý nárůst za sebou. Vyplývá to podle agentury DPA z údajů, které dnes zveřejnil Čínský svaz osobních automobilů (CPCA).

V období od ledna do října se odbyt osobních aut v Číně meziročně zvýšil o 15 procent na 18,7 milionu vozů. CPCA dnes podle čínských médií předpověděl, že v celém letošním roce prodej stoupne o 13 procent. Odborníci však varují, že růst by mohl prudce zpomalit v případě, že vláda neprodlouží daňovou úlevu na malé automobily, která má vypršet na konci letošního roku.

Čína v roce 2009 díky silnému růstu prodeje vystřídala Spojené státy na pozici největšího automobilového trhu světa. Loni se poptávka po autech v Číně ocitla pod zvýšeným tlakem v důsledku zpomalování růstu tamní ekonomiky. Situace na trhu se však zlepšila, když Peking začátkem loňského října snížil daň z obratu u automobilů s objemem motoru do 1,6 litru.

V celém loňském roce tak prodej motorových vozidel v Číně nakonec vzrostl o téměř pět procent, ačkoli se během roku objevily obavy z prvního celoročního poklesu čínského automobilového trhu v tomto století. Loňský růst byl nicméně nejpomalejší od roku 2012.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top