automotive

Prodej aut ve Francii, Španělsku i v Itálii loni silně vzrostl

Prodej nových osobních aut ve Francii se loni zvýšil o pět procent na více než dva miliony. Ve Španělsku vzrostl o 11 procent na 1,15 milionu vozů a v Itálii se zvýšil o 15,8 procenta na 1,82 milionu. Vyplývá to z oficiálních údajů, které dnes zveřejnily úřady v jednotlivých zemích.

Francouzský automobilový trh je třetí největší v Evropě po Německu a Británii, italský je čtvrtý. Poptávka po automobilech ve Francii se zotavuje od roku 2015, kdy prodej aut vzrostl o téměř sedm procent. V roce 2014 odbyt stagnoval a v předchozích čtyřech letech nepřetržitě klesal, připomíná agentura Reuters.

Francouzská automobilka Renault loni zvýšila odbyt na francouzském trhu o osm procent a vzrostl jí i podíl na trhu. Tržní podíl další francouzské automobilky PSA, která vyrábí auta Peugeot a Citroën, ale klesl.

Na italském trhu dominantní automobilová skupina Fiat Chrysler Automobiles (FCA) zvýšila na konci roku svůj podíl na 29,65 procenta z 29,46 procenta z prosince 2015. Za celý rok měla skupina FCA na italském trhu podíl 28,94 procenta, uvedlo italské ministerstvo dopravy.

Evropský automobilový trh roste takřka bez přerušení už více než tři roky. Prodej aut v Evropské unii se v listopadu meziročně zvýšil o 5,8 procenta a za prvních 11 měsíců roku odbyt měřený počtem registrací nových aut vzrostl o 7,1 procenta na 13,5 milionu.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top