automotive

Prodej aut ve Francii se v červenci propadl téměř o desetinu

Prodej nových osobních automobilů ve Francii se v červenci meziročně propadl o téměř deset procent na zhruba 133.000 vozů. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil francouzský automobilový svaz CCFA. V Itálii a Španělsku však odbyt aut rostl.

Výrazný pokles zaznamenala na francouzském trhu německá automobilka Volkswagen, která se potýká s negativními důsledky emisního skandálu. Odbyt Volkswagenu ve Francii v červenci klesl o více než 17 procent. Podobný propad zaznamenala na domácím trhu také francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën, upozornila agentura Reuters.

Ve Španělsku se prodej automobilů v červenci podle tamního sdružení Anfac zvýšil o více než čtyři procenta na zhruba 107.300 vozů. V Itálii odbyt stoupl o téměř tři procenta na zhruba 136.300 vozů, uvedlo španělské ministerstvo dopravy.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top