automotive

Prodej aut v USA v září navzdory výrazným slevám mírně klesl

Prodej osobních a lehkých užitkových automobilů ve Spojených státech se v září meziročně snížil o půl procenta na 1,44 milionu vozů, ačkoli se výrobci snažili podpořit poptávku výraznými slevami. Vyplývá to z dnešních údajů společnosti Autodata. Pokles byl ale mírnější, než předpokládali analytici. Ti podle ankety agentury Reuters v průměru čekali pokles v rozsahu od 0,8 do 2,5 procenta.

Největší americká automobilka General Motors (GM) zaznamenala na svém domácím trhu pokles prodeje o 0,6 procenta na méně než 250.000 vozů. Ještě výraznější propad zaznamenal domácí konkurent Ford Motor, jehož odbyt klesl o téměř osm procent.

Největší evropské automobilce Volkswagen, která se potýká s negativními dopady skandálu kolem měření emisí, klesl v USA prodej rovněž o téměř osm procent. Odbyt aut v divizích Audi a Porsche se ale mírně zvýšil.

V celém loňském roce se prodej automobilů v USA zvýšil o téměř šest procent na rekordních 17,47 milionu. Letos však většina analytiků počítá s celoročním poklesem prodeje, který by byl první od roku 2009.

Hlavní ekonom GM Mustafa Mohatarem dnes ale předpověděl, že letošní prodej by mohl zůstat zhruba na loňské úrovni. Podobný názor má i šéf americké divize největší japonské automobilky Toyota Bill Fay.

Spojené státy jsou druhým největším automobilovým trhem světa, prvenství patří Číně.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top