automotive

Prodej aut v Rusku v listopadu poprvé za téměř dva roky vzrostl

Prodej nových osobních a lehkých užitkových automobilů v Rusku v listopadu meziročně vzrostl o 0,6 procenta na 132.346 vozů. Zaznamenal tak první meziroční nárůst za téměř dva roky. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo podnikatelské sdružení AEB. Automobilka Škoda Auto v listopadu zvýšila prodej na ruském trhu o tři procenta na 4801 vozů.

Předseda automobilového výboru AEB Jörg Schreiber upozornil, že ruský automobilový trh naposledy vykázal meziroční nárůst v prosinci 2014. Dodal nicméně, že listopadové údaje ještě nemusejí znamenat obrat nepříznivého trendu. “Pozornost se nyní soustředí na prosinec, který by mohl ukázat, zda trh pokračuje správným směrem,” prohlásil.

Ruský automobilový trh se stal obětí slábnoucí ruské ekonomiky, na kterou doléhají nízké ceny ropy a západní sankce uvalené na Rusko kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi. Od začátku letošního roku se prodej aut v Rusku propadl o 12 procent na 1,28 milionu vozů.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top