automotive

Porsche vyplatí každému zaměstnanci odměnu 241 tisíc

Německý výrobce luxusních vozů Porsche vyplatí svým zaměstnancům za loňský rok odměnu 8911 eur (241.000 Kč) na osobu. Odměna tak stoupne z 8600 eur v předchozím roce, a to navzdory napjaté finanční situaci v mateřské společnosti Volkswagenu.

Odměna se týká téměř 20.000 zaměstnanců ve Stuttgartu a Lipsku. Zahrnuje hotovostní prémii 8211 eur a příspěvek na penzi ve výši 700 eur. Podle šéfa Porsche Olivera Blumeho si zaměstnanci odměnu zaslouží za své vysoké nasazení.

Provozní zisk Porsche loni vzrostl o 25 procent na rekordních 3,4 miliardy eur (92 miliard Kč). Automobilka loni zvýšila odbyt o 19 procent na rekordních 225.000 vozů.

“Objevili se tací, kteří (v důsledku emisního skandálu Volkswagenu) nahlas uvažovali o tom, zda by odměny neměly být sníženy či zcela zrušeny,” uvedl šéf závodní rady Porsche Uwe Hück. Podle jeho názoru však není možné, aby zaměstnanci Porsche “dostali nižší odměny jen proto, že někdo dělal hlouposti”.

Mateřský koncern Volkswagen loni v září přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě instaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku. V loňském třetím čtvrtletí se koncern v důsledku skandálu propadl do provozní ztráty 3,5 miliardy eur, výsledky za celý loňský rok firma zatím nezveřejnila.

Prémie za loňský rok by navzdory skandálu měli dostat rovněž zaměstnanci západoněmeckých továren Volkswagenu. Shodli se na tom podle zprávy zaměstnaneckého časopisu Mitbestimmen ze začátku března generální ředitel koncernu Matthias Müller a šéf závodní rady Bernd Osterloh. Kromě dobrých pracovních výkonů ocenili, že zaměstnanci i v době skandálu zůstali firmě věrní. Výše prémií zatím nebyla stanovena, odměna za rok 2014 činila 5900 eur (160.000 Kč) na osobu.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top