automotive

Českobudějovická firma Robert Bosch už má 3500 zaměstnanců

Českobudějovická firma Robert Bosch překonala hranici 3500 zaměstnanců. Firma, která patří k největším českým výrobcům komponentů do aut, stala se největším soukromým zaměstnavatelem v jižních Čechách. Další zaměstnance do řady pozic, ale stále shání. Navíc se snaží navýšit počet žen ve vedoucích pozicích.

“Na konci roku jsme měli 3578 zaměstnanců. Mezi ně patří i agenturní zaměstnanci,” uvedl Mial Šlachta, jednatel a obchodní ředitel společnosti. Největší počet, zhruba dvě třetiny všech, tvoří lidé z výroby. “Za rok 2015 narostl počet zaměstnanců o více než 500 lidí, z toho 150 v technicko-hospodářských profesích a ve vývoji,” řekl Šlachta.

Firma Robert Bosch navýšila počty zaměstnanců zejména díky novým projektům z oblasti divize dieselových systémů a rozšiřováním vývojového a testovacího centra.

Podle vedoucího oddělení trhu práce z českobudějovického úřadu práce Jiřího Berana je na druhém místě největších zaměstnavatelů v kategorii soukromých subjektů společnost DM Drogerie Markt, následuje mlékárna Madeta. “Další je společnost Vodňanská drůbež a Dura Automotiv CZ z Blatné,” uvedl Beran. Vůbec největším zaměstnavatelem na jihu Čech je podle Berana Nemocnice v Českých Budějovicích, kde pracuje až 4000 lidí.

Podle Šlachty i nyní potřebuje společnost Bosch další zaměstnance. Aktuálně minimálně do 50 pozic. “Sháníme vysokoškoláky, převážně technického zaměření, hlavně konstruktérů. Více než polovina pozic je v oddělení vývoje,” uvedl Šlachta.

Nové zaměstnance může lákat na vyšší mzdy. Od 1. ledna dostávají všichni o 3,2 procenta více peněz. Navíc se podle něj firma zavázala k tomu, že během roku zvýší prostředky na individuální růst mezd u vybraných pracovníků o dalších 1,5 procenta z celkového objemu mezd ve společnosti.

Podle Hany Schwambergerové, která má ve společnosti Bosch na starosti externí i interní komunikaci se firma snaží, aby pracovní týmy byly co nejvíce rozmanité. “Diverzita týmů je téma důležité pro celý koncern, ať už se jedná o různé věkové skupiny, různé kultury či poměr mužů a žen,” uvedla s tím, že firma se nyní snaží navýšit počet žen v technických pozicích a na manažerských postech. V současnosti tu tedy uplatnění najdou technoložky, kvalitářky, projektové manažerky nebo konstruktérky. Momentálně na těchto místech pracuje kolem sedmi procent žen. “Do budoucna chceme tento podíl navýšit,” dodala s tím, že tato snaha se netýká profesí ve výrobě. Zde tvoří ženy necelou polovinu počtu zaměstnanců. Bosch má na podporu zaměstnávání žen vytvořený speciální program. “Máme iniciativu jako je například Ladies club, kde se schází naše manažerky. Od září budeme mít k dispozici firemní školku. Dalším benefitem je možnost pracovat z domova,” uvedla Schwambergerová.

Společnost vznikla v roce 1992 jako společný podnik Robert Bosch GmbH Stuttgart a Motor Jikov a.s. České Budějovice. Od roku 1995 je stoprocentní dceřinou společnosti německého koncernu.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top