strojírenství

Bühler CZ nerozšíří výrobu kvůli nedostatku zaměstnanců

Firma Bühler CZ ze Žamberku na Orlickoústecku zastavila plánovanou výstavbu výrobních hal. V regionu by nesehnala až 600 zaměstanců, kteří tam měli pracovat. Technicky vzdělaní lidé na trhu práce scházejí.

ČTK to dnes řekl generální ředitel firmy Jiří Appeltauer. Podnik se specializuje na potravinářské linky, které pak v provozech vyrábějí čokoládu, těstoviny či krmivo pro zvířata.

“Naše projekty jsou zpomalené kvůli tomu, že jsme nenašli dostatek lidských zdrojů. Máme plán B, abychom zajistili výrobu, práce půjdeme za lidmi. Kooperujeme s firmami, které na to mají kapacity,” řekl generální ředitel.

Žamberecká společnost hledá ve výběrových řízeních vhodné dodavatele. Hodnotí jejich dodané vzorky komponentů, než se s nimi domluví na dlouhodobější spolupráci. “Je potřeba pružně reagovat na vzniklou situaci. Práce se z Čech neodstěhuje. Firma Bühler bude zaměstnávat 500, 600 lidí, ale jinde, ne v Žamberku,” dodal Appeltauer.

Podnik poslední větší investici dokončil předloni, kdy zprovoznil výrobní halu. Aktuálně zaměstnává 440 lidí. Nové zaměstnance získává i prostřednictvím průmyslové školy v Letohradě, kterou podporuje.

Ředitel konstatuje, že jde o velmi odbornou práci na kusové výrobě s přesností na setiny milimetru. “Proto si zaměstnance vychováváme sami, to je jediná cesta, která vede k cíli. Bohužel, ze školy k nám chodí dva až pět studentů ročně, což je zoufale málo,” řekl Appeltauer.

Závod v Žamberku vlastní firma Bühler AG ze Švýcarska. Koupila jej od společnosti Rieter CZ před čtyřmi lety. Podnik zatím vykazoval kvůli investicím a postupnému nabíhání výroby ztrátové hospodaření. Podnik předloni vykázal záporný výsledek 13 milionů korun při tržbách přes jednu miliardu korun. Loni byly tržby zhruba stejné s nulovou bilancí.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top