ČTK

ArcelorMittal Ostrava dokončuje stavbu kotle za 1,5 miliardy

Hutní společnost ArcelorMittal Ostrava (AMO) dokončuje výstavbu nového fluidního kotle za 1,5 miliardy korun. Nahradí čtyři nejstarší kotle na černé uhlí, kromě zmodernizování výroby tak přispěje ke snížení vlivu huti na životní prostředí.

Před uvedením do provozu a zapojením do systému výroby energie je nutné novou technologii vyčistit takzvanými profuky, tedy mechanickým čištěním natlakovanou horkou vodní párou, což bude provázet zvýšený hluk. ČTK to dnes sdělila mluvčí AMO Barbora Černá Dvořáková.

Aby byl hluk co nejmenší, huť při všech profucích použije speciální tlumič. “Chtěli bychom se předem omluvit obyvatelům sousedních obcí za případnou zvýšenou hlukovou zátěž, kterou se snažíme omezit použitím tlumiče. Ke všem operacím na kotli přistoupíme s maximální pozorností, aby proběhly co nejrychleji,” uvedla mluvčí. Doplnila, že podle zpracované hlukové studie lze očekávat, že i přes vyšší hluk nebudou hygienické limity překročeny.

Huť bude dělat profuky v pracovních dnech od 9. března do 10. dubna. “Celkový počet profuků bude záviset na průběžné čistotě potrubí,” uvedla mluvčí. Kotel je podle ní největší investicí ostravské huti od výstavby minihuti v 90. letech minulého století.

ArcelorMittal Ostrava má i s dceřinými společnostmi přes 7200 zaměstnanců. Ročně vyrábí dva miliony tun oceli. Své výrobky podnik vyváží do více než 40 zemí. Firma patří do největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top