robotika

L’Oréal automatizuje testovací procesy s využitím kolaborativních aplikací od OnRobot

Společnost L’Oréal nasadila nové technologie k automatizaci, modelování a senzorickému hodnocení s využitím robotických aplikací a řešení od OnRobot, globálního lídra v oblasti kolaborativní robotiky. Integrace kolaborativních aplikací umožnila L’Oréal zlepšit pracovní prostředí, zbavit zaměstnance obtížných úkolů a přidělovat jim inspirativnější úkoly.

Uchopovač OnRobot RG6 poskytl optimální flexibilitu pro hodnocení účesů díky velikosti uchopovače a jeho rychlosti při změnách testů, kdy je potřeba jednoduše přepínat koncové nástroje. V rámci procesu hodnocení pěny poskytuje uchopovač RG2-FT ideální kontrolu síly úchopu díky zabudovaným senzorům a robustnosti při manipulaci s předměty.

L’Oréal v roce 2012 otevřel největší výzkumné vlasové centrum na světě, které se nachází ve francouzském Saint-Ouen. Téměř 500 výzkumných pracovníků zde pracuje ve třech patrech, kde vytváří nové šampony, péči, stylingové přípravky a barvy na vlasy na základě vědeckých poznatků a vlasových typů. Pracovníci vyvíjejí, vytvářejí a pečlivě sledují potřeby a touhy spotřebitelů. Aby L’Oréal zůstal na špici ve svém oboru, potřeboval ve svých laboratořích nové automatizační, modelovací a analytické technologie.

„Pracujeme na automatizaci již asi 10 let, ale nyní je to poprvé, co jsme do naší infrastruktury nainstalovali koboty,“ říká Jérémy Baronnier, Project Development Manager ve společnosti L’Oréal. „Přirozeně jsme si vybrali aplikace OnRobot, zejména jejich uchopovače RG6 a RG2-FT. Potřebujeme pružný a flexibilní systém a díky nasazení kobotů jsme nyní schopni čelit novým výzvám snáze, rychleji a efektivněji. Měnič Quick Changer přitom umožňuje snadno přepínat z jednoho uchopovače na druhý, aniž bychom ztráceli drahocenný čas.“

Investice do infrastruktury vedly nakonec k úsporám ve výši několika desítek tisíc eur. Bylo dosaženo zvýšení výkonnosti, jednoduššího použití a zvýšena produktivita všech operátorů díky přesným testovacím jednotkám. „Doposud jsme mohli testovat 175 složení týdně (7 hodin x 5 dní). V blízké budoucnosti budeme moci testovat až 504 složení týdně (24 hodin x 7 dní),“ uvádí Rémi Bonafos, Manager of Hair Innovation Methods and Techniques ve společnosti L’Oréal.

Systémy OnRobot jsou dnes instalovány ve všech vlasových laboratořích L’Oréal po celé Francii a brzy by mohly být nasazeny i na mezinárodní úrovni.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top