Informatika

Kyocera mezi stovkou nejudržitelněji řízených společností

Wall Street Journal uvedl společnost Kyocera na svém seznamu „100 nejudržitelněji řízených společností na světě“. K vytvoření tohoto žebříčku museli analytici vyhodnotit metriky udržitelnosti ve více než 5500 veřejně obchodovaných firmách.

Mezi jejich hlavní oblasti šetření patřily:

+ Obchodní model a inovace

+ Externí sociální a produktové otázky

+ Otázky týkající se zaměstnanců a pracovišť

+ Snahy o ochranu životního prostředí a řízení environmentálních rizik

Iniciativy společnosti Kyocera zaměřené na udržitelnost odrážejí filozofii jejího zakladatele Dr. Kazua Inamoriho, který před odchodem do důchodu v roce 1997 jako emeritní předseda představenstva společností Kyocera a KDDI získal ocenění „nejefektivnější manažer Japonska“ ve dvou průzkumech časopisu Nikkei Business.

Počínaje rokem 2010 působil Dr. Inamori po dobu tří let jako neplacený dobrovolník, který dovedl společnost Japan Airlines k úspěšnému obratu.  V průzkumu mezi vedoucími pracovníky společnosti Sanno Institute of Management se díky tomu stal v 80 letech „japonským nejúčinnějším korporátním prezidentem“. V roce 2019 byl zakladatel společnosti Kyocera ve Spojeném království povýšen Jejím Veličenstvem královnou Alžbětou II. do rytířského stavu.

Kyocera Document Solutions Europe kromě své respektované řady tiskáren a multifunkčních zařízení disponuje renomovanými odborníky na IT řešení a software, kteří jsou na toto prestižní uznání patřičně hrdí. Silnou stránkou společnosti Kyocera je ochrana životního prostředí, která je mottem i závazkem společnosti „dělat správné věci jako lidská bytost“. Ocenění a uznání získaná průběžně od průmyslových analytiků, jako je BLI, je dalším důkazem toho, že společnost Kyocera je seriózním partnerem při zajišťování specializovaných prémiových služeb a nabídek produktů svým zákazníkům. V této zrychlené digitální době tak pomáhá zákazníkům k lepšímu podnikání jak v současnosti, tak i v dalším období.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top