ČTK

Airbus chce do konce roku prototyp létajícího auta

Airbus Group plánuje do konce roku otestovat prototyp samopilotovaného létajícího auta. Nový vůz by měl odstranit problémy s chaosem na silnicích. Uvedl to generální ředitel Airbusu Tom Enders na digitální technologické konferenci v Mnichově.

Airbus loni vytvořil divizi Urban Air Mobility, která má zkoumat různé koncepty, jako vozy pro přepravu jednotlivců nebo vůz ve stylu helikoptéry pro několik osob. Cílem je, aby si lidé mohli rezervovat vůz za využití aplikace, podobně jako je u projektu sdílení aut.

“Před sto lety městská doprava šla pod zem, nyní máme technologické prostředky jít nad zem,” řekl Enders. Dodal, že doufá, že Airbus by mohl vzlétnout s předváděcím vozem pro přepravu jedné osoby do konce roku. “Jsme ve fázi experimentování, bereme tento vývoj velmi vážně,” prohlásil a upozornil, že podle Airbusu by vozidlo mělo využívat tzv. čistou technologii, aby se zabránilo dalšímu znečištění přeplněných měst.

Využití nebe by podle Enderse mohlo také omezit náklady na městskou infrastrukturu. “S létáním nemusíte nalít miliardy do betonových mostů a silnic,” uvedl.

Airbus je největším světovým výrobcem komerčních helikoptér. Enders dodal, že Airbus chce investovat do většiny nových technologií, jako autonomní řízení a umělá inteligence, aby pronikl do období, které považuje za období létajících aut. “Pokud tento vývoj ignorujeme, budeme vytlačeni z důležitých segmentů podnikání,” prohlásil.

Mluvčí Airbusu odmítl říct, kolik firma investuje do divize Urban Air Mobility, napsala agentura Reuters.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top