ČTK

Závod Automatizace už řídí ostravskou huť, lidi shání v cizině

Zatím 68 programátorů a elektroprojektantů zaměstnává nový závod Automatizace, který před rokem vznikl v huti ArcelorMittal Ostrava (AMO). Závod prostřednictvím počítačové sítě řídí provoz celého podniku. Nabírá další lidi, které shání i v cizině, protože na tuzemském trhu práce má problém vhodné kandidáty najít. ČTK to sdělila mluvčí AMO Barbora Černá Dvořáková.

“Poprvé v historii jsme se obraceli také do ciziny a pohovory vedli pomocí skypu. Tak jsme zaměstnali několik zkušených specialistů z Ukrajiny, Ruska, Běloruska a Slovenska,” uvedla vedoucí náboru AMO Lucie Matuszková. Huť nabízí i odborné placené stáže studentům oborů informačních technologií.

Pracovníci Automatizace se dosud soustředili zejména na řídicí systémy jednotlivých výrobních závodů, které do huti dříve dodávaly externí firmy. Jednotlivé systémy byly velmi různorodé, specialisté v novém závodě se proto snaží vytvořit sjednocené postupy, které budou řídit veškeré rekonstrukce, opravy a investice. “Mezi nově dokončené projekty patří například automatizace systému v koksovně nebo vážení vozů. Huť má v plánu investovat do automatizace každoročně přes 100 milionů korun,” uvedla mluvčí.

Řada projektů bude dokončena letos. Jsou mezi nimi automatický provoz hasicího vozu na koksovně nebo automatické vytlačování sochorů z pece na kontidrátové trati. “Koksovna už funguje bez externí firmy, která se dříve starala o závodový počítačový systém. Ocelárna společně s vysokými pecemi bude přecházet na náš systém od druhé poloviny roku,” uvedl Radim Lužný, který má v AMO na starosti výrobní informační systémy.

ArcelorMittal Ostrava má i s dceřinými společnostmi 7250 zaměstnanců. Ročně vyrábí dva miliony tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví a strojírenství. Je největším výrobcem silničních svodidel a jediným výrobcem transformátorových plechů v Česku. Kromě tuzemského trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí. Firma patří do největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top