Informatika

Zájem o služby Pure as-a-Service ve světě roste

Pure Storage oznámila, že zákazníci ve stále větší míře využívají nabídku předplatného Pure as-a-Service. Nabídka Pure as-a-Service byla představena v roce 2018 jako první služba založená na skutečné spotřebě určená pro úložiště. Přináší flexibilitu, transparentnost a jednoduchost spolu s proaktivním monitoringem a aktualizacemi bez narušení provozu. Úroveň služeb v oblasti výkonu a využívání úložiště definuje v SLA (Service Level Agreement, dohoda o úrovni služeb).

V průběhu loňského roku společnost Pure zaznamenala, že model Pure as-a-Service přijímali ve stále větší míře zákazníci na klíčových trzích po celém světě. V důsledku nárůstu počtu zákazníků tvořily ve fiskálním roce 2022 příjmy společnosti Pure z předplacených služeb 33 % celkových příjmů, přesáhly 738 milionů dolarů a zaznamenaly 37% meziroční nárůst. Rychlost přijetí služby Pure as-a-Service v kombinaci s růstem předplatného Pure Evergreen Storage a služby Pure Cloud Block Store, která zajišťuje bezproblémovou mobilitu dat v lokálních (on-premises) a cloudových prostředích, dokládá úspěch jednotné strategie předplatného společnosti Pure.

Společnost Pure pokračuje v rozvoji služby Pure as-a-Service s cílem poskytnout zákazníkům vyšší transparentnost a granularitu cen pomocí další samoobslužné vrstvy. Zákazníci nyní mohou využívat rozšířenou verzi kalkulátoru nákladů (Pure Cost Calculator), která byla zabudována přímo do platformy Pure1 (platforma datových služeb Pure pro správu úložišť založená na umělé inteligenci). Nově přidané možnosti umožňují provádět pokročilé modelování pracovní zátěže, požádat o cenovou nabídku a uskutečňovat objednávky přímo prostřednictvím platformy. Společnost Pure tak poskytuje svým zákazníkům bezkonkurenční cenovou transparentnost pro jejich potřeby v oblasti úložišť.

Flexibilitu a jednoduchost řešení Pure as-a-Service využívají organizace po celém světě, mimo jiné například společnosti Wobcom GmbH a Matrix Solutions:

„Díky službě Pure as-as-Service jsme si mohli vybrat úložnou kapacitu podle našich počátečních potřeb s vědomím, že ji můžeme kdykoli snadno rozšířit,“ říká Giovanni Coppa, vedoucí oddělení datových center a cloudových inovací ve společnosti Wobcom GmbH. „Model Pure as-a-Service eliminuje nečekané kapitálové (investiční) výdaje a umožňuje nám odpovídajícím způsobem škálovat služby oběma směry. Mohu přesměrovat svou pozornost a zdroje na kybernetickou bezpečnost a další strategické a vysoce růstové příležitosti,“ dodává Anthony Ridley-Smith, výkonný ředitel a zakladatel společnosti Matrix Solutions.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top