personalistika

Zájem o brigádníky je letos velký, chybí uchazeči ze zahraničí

Předvánoční sezóna s sebou tradičně nese širokou nabídku brigádnických míst v logistice a v retailu. Letošní podzim přináší zesílenou poptávku po brigádnících i ze strany výrobních firem. Ty potřebují do konce roku dotáhnou nasmlouvané zakázky, kvůli rostoucímu počtu neschopenek, karantén a OČR jim však chybí pracovníci.

Z šetření personální agentury Grafton Recruitment vyplynulo, že nejvíce brigádníky poptávají výrobní firmy v Jihomoravském a Plzeňském kraji, velký zájem o uchazeče je však patrný i na Olomoucku a Liberecku. Zájemců o brigádu je ovšem letos méně než v loňském roce. „Důvodem je zejména výpadek zahraničních pracovníků, kteří tradičně tvořili velkou část sezónní pracovní síly. Nejvíce je jejich nedostatek cítit na Liberecku, kde firmy obvykle využívaly brigádníky z Polska,“ říká Martin Malo, ředitel Grafton Recruitment a GI Group. Ze strany místních uchazečů dle něj naopak zájem roste, nejvíce se na brigády hlásí studenti a dále zaměstnanci ze segmentu Horeca a dalších oborů, které musely kvůli opatřením proti šíření onemocnění Covid-19 omezit či zcela pozastavit svůj provoz.

Tradičně nejvyšší zájem mají uchazeči o brigádu v administrativě, ve skladech nebo v e-commerce, naopak nejmenší zájem jeví brigádníci o práci ve výrobě. Míru zájmu často určuje i pracovní doba či flexibilita při volbě směn. Hodinová mzda brigádníků v mnoha regionech stagnuje, na Ostravsku, Liberecku, Brněnsku a Plzeňsku ovšem meziročně mírně rostla. Na Plzeňsku také hodně firem láka pracovníky včetně brigádníků na sezonní bonus. Průměrně si brigádník na Olomoucku vydělá 120 Kč za hodinu, na Brněnsku či Ostravsku 130 Kč a v některých regionech se v případě příplatků může dostat i na 140 Kč.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top