Informatika

Xsolla Web Shop pro mobilní zařízení umožní vývojářům zvýšit příjmy až o 40 %

Xsolla, přední světová společnost v oblasti obchodování s videohrami, představila nové řešení Xsolla Web Shop, které pomáhá vývojářům profitovat z nedávných novinek týkajících se obchodů s aplikacemi a různých platebních metod. Prostřednictvím řešení Xsolla Web Shop mohou vývojáři očekávat až 40% nárůst příjmů a oslovení nových hráčů v nových, pro ně dříve nedostupných lokalitách. Xsolla Web Shop řeší mnoho problémů, se kterými se vývojáři potýkají – například objevitelnost a dohledatelnost, klesající ziskové marže, nedostatečnou kontrolu nad uživatelskou zkušeností, přístup k lokálním platebním metodám, cross game marketing, efektivnější získávání uživatelů, efektivní spolupráci s tvůrci a influencery a mnoho dalšího.

„Společnost Xsolla tento zásadní posun předvídala již začátkem tohoto roku, kdy jsme uvedli na trh několik produktů, které okamžitě začaly aktivně využívat některé z největších světových gamingových společností, aby zvýšily svůj zisk a vybudovaly si užší vztah se svými mobilními a počítačovými hráči. Nyní jsme tyto produkty a poznatky spojili do nového elegantního řešení nazvaného Xsolla Web Shop,” říká Chris Hewish, prezident společnosti Xsolla.

Díky těmto třem změnám na trhu je toto řešení ještě aktuálnější než kdy jindy:

1. Rozsudek ve sporu Epic vs. Apple, který dovoluje vývojářům App Store přesměrovat uživatele na jiné platební systémy. Díky tomu se vyhnou odvodu 30% podílu z plateb v aplikacích, který si účtuje Apple.

2. Společnost Apple oznámila, že je ochotná povolit užívání alternativních platebních metod mimo App Store.

3. Jižní Korea přijala zákon, který požaduje, aby společnosti Apple a Google otevřely své platformy alternativním platebním systémům.

Spolu s prohlášením společností Apple i Google, že multiplatformní hry mohou prodávat IAP i mimo mobilní aplikace, jde o zřejmý signál, že vývojáři mohou zvýšit potenciál globálních příjmů i ziskové marže a vybudovat pevnější vztahy se svými hráči.

„Ačkoli je na odhadnutí dopadu rozhodnutí společnosti Apple ještě brzy, představuje to první pozitivní krok, který rozšiřuje hráčům možnost výběru a vývojářům dává vyšší míru flexibility v oblasti monetizace a obchodních modelů, kterou velmi potřebují. Věříme, že je to pro toto odvětví pozitivní krok, klíčové ale bude provedení a implementace ze strany společnosti Apple i vývojářů,” uvedl Yoshio Osaki, prezident a generální ředitel společnosti IDG Consulting.

Díky rozsáhlé sadě výkonných nástrojů a služeb pomáhá společnost Xsolla vývojářům a vydavatelům videoher uvádět na trh, prodávat, propojovat a optimalizovat jejich hry po celém světě již více než 16 let. Xsolla pečlivě studuje měnící se trendy v herním průmyslu, aby svým partnerům zajistila dlouhodobý úspěch.

V roce 2020 proběhlo 45 % z celosvětových platebních transakcí digitálně či mobilně, což z nich globálně dělá nejoblíbenější platební metodu. Odhaduje se, že do roku 2025 se toto číslo zvýší na více než 60 %. Spotřebitelé častěji platí mobilními aplikacemi v zemích jako je Malajsie a Indie a v dalších oblastech, kde se tolik nepoužívají platební karty. Zapojením řešení Xsolla Web Shop získají vývojáři okamžitý přístup k více než 700 typům platebních metod, včetně těch v jihovýchodní Asii nejoblíbenějších.

„Prostřednictvím Xsolla Web Shop pomáháme vývojářům her přemýšlet o škálování jejich mobilních her napříč různými platformami, aby mohli rozšířit své podnikání na nové trhy a rozšířit i své publikum,” řekl Anton Zelenin, vedoucí oddělení Game Commerce ve společnosti Xsolla. „Možnosti jsou ještě větší a my jsme již nyní svědky úspěchů partnerů, kteří naše řešení integrovali.“

Díky jedinečné kombinaci nástrojů a služeb Xsolla mohou hráči nakupovat na své účty virtuální měny i předměty pomocí své preferované místní měny a své oblíbené platební metody. Samozřejmostí je podpora vícejazyčného zobrazení. Kromě toho řešení poskytuje vývojářům nástroje, které prodlužují životnost mobilních a dokonce i počítačových her mimo obchody s aplikacemi a další platformy.

Xsolla Web Shop je ale mnohem více než pouhý prodej IAP prostřednictvím obrandovaného místa, které má vývojář pod svou kontrolou. Toto řešení zahrnuje řadu dalších výhod pro vývojáře a vydavatele z celého světa. Patří mezi ně:

●            Úspory poplatků za platformy. Xsolla si účtuje pouze 5 % plus poplatky za zpracování prodejního kanálu, což umožňuje generovat vyšší zisk a ušetřit až 20 % na transakci.

●            Přístup do nových regionů. Možnost oslovit hráče ve více než 250 zemích a umožnit jim platit jejich oblíbeným lokálním způsobem tak, že je jim zpřístupněno více než 700 typů plateb. V regionech, jako je jihovýchodní Asie a Latinská Amerika, kde se kreditní karty nepoužívají tak běžně, se zvýší retence, zatímco hráči, kteří používají známé platební metody, budou více utrácet.

●            Zvýšení retence. Nárůst retence lokálních hráčů ve specifických oblastech jako je jihovýchodní Asie a Latinská Amerika, kde se kreditní karty nepoužívají tak často.

●            Dobíjení online. Možnost dobíjení, která hráčům umožňuje nakupovat virtuální zboží, jako jsou měny a předměty. Mohou také upgradovat, downgradovat a spravovat své předplatné napříč platformami.

●            Snadné spuštění integrace FastTrack. Možnost používat API k importu katalogových položek zákazníka do Xsolla, aby mohl začít ihned prodávat.

●            Podpora kompletního katalogu her. Získání možnosti hraní více her na jediné platformě a umožnění nákupů her online po přenesení mobilní hry (her) na web.

●            Obchodník se záznamem (Merchant of record, MoR). Xsolla jako MoR pro vývojáře a vydavatele vyřizuje místní daně, DPH a další poplatky, stejně jako dodržování předpisů COPPA, GDPR a dalších.

●            Přehled o podvodném jednání. Možnost bezpečného podnikání s nejlepším systémem proti podvodům ve své třídě přizpůsobeném na míru hernímu průmyslu, který dokáže účinně blokovat 99 % podvodného chování.

●            Porozumění chování hráčů. Vlastnictví dat a vhled do hráčských preferencí umožní vývojářům provádět efektivnější marketingové kampaně zaměřené na oslovování nových hráčů a poskytnutí stávajícím hráčům toho, po čem ve hře touží.

●            Integrovaný influencer marketing. Možnost propagovat svůj internetový obchod prostřednictvím kampaní zaměřených na výkon a nabídnout hráčům možnost podílu na příjmech, kupóny a zpětné platby.

●            Lepší získávání hráčů. Možnost ovládat proces UA pomocí e-commerce kampaní, které mají lepší globální dosah a objevitelnost.

●            Vlastní zkušenost se značkou. Vývojáři mohou pro svou hru a hráče vytvořit vlastní značkový zážitek, místo aby byli kontrolováni, spravováni a omezováni pouze na to, co poskytují obchody s aplikacemi.

●            Fyzické zboží. Možnost vytvořit si internetový obchod s prodejem značkového zboží svým fanouškům.

●            Nákupy dárků a propagační akce. Vývojáři mohou zvýšit průměrné příjmy na uživatele prostřednictvím marketingových kanálů pomocí dárkových nákupů pro přátele a rodinu, vlastních balíčků, výprodejů, bonusových a cashback kupónů, upgradů a dalších.

Budoucnost mobilních her je vzrušující a nabízí mnoho příležitostí, jak dosáhnout nových tržeb a rozšířit své publikum prostřednictvím vlastního, multiplatformního zážitku, který uspokojí potřeby a přání hráčů. Společnost Xsolla vidí v souvislosti s navrhovanými změnami v App Store možnost podpořit růst v podnikání v oblasti mobilních her u svých stávajících i potenciálních partnerů.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top