ČTK

xport zbraní z Německa se loni téměř zdvojnásobil

Hodnota vývozu zbraní z Německa se v loňském roce téměř zdvojnásobila na 7,86 miliardy eur (zhruba 213 miliard Kč). Dostala se tak na nejvyšší úroveň od začátku tohoto století. Vyplývá to podle nedělníku Welt am Sonntag ze zprávy německého ministerstva hospodářství, která bude příští týden předložena kabinetu. V roce 2014 činila hodnota vývozu 3,97 miliardy eur, což byla nejslabší úroveň od roku 2007.

Zpráva podle listu upozorňuje, že k nárůstu exportu přispěly některé mimořádné faktory, například schválení dodávky čtyř tankovacích letounů v hodnotě 1,1 miliardy eur do Británie. Zpráva zmiňuje také kontroverzní dodávku tanků a houfnic do Kataru v hodnotě 1,6 miliardy eur, kterou schválila předchozí vláda v roce 2013.

Ministerstvo se k informacím listu odmítlo vyjádřit. Německo je podle agentury Reuters jedním z největších vývozců zbraní do členských zemí Evropské unie a Severoatlantické aliance (NATO). Ministr hospodářství Sigmar Gabriel nicméně v únoru uvedl, že vláda omezuje vývoz ručních zbraní do nestabilních oblastí, protože jsou snadno zneužitelné v občanských válkách.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top