Informatika

Western Digital uvádí novou řadu vysokokapacitních SSD disků, které poskytnou cloudovým datovým centrům výkon ve velkém měřítku

Společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) během online tiskové konference What´s Next Western Digital oznámila, že vybraným zákazníkům z oblasti hyperscale poskytla k testování své nové disky SSD Ultrastar® NVMe™ PCIe® 4.0. Tyto nové disky SSD jsou postaveny na silných schopnostech vertikální integrace a jsou určeny k zajištění výkonu ve velkém měřítku při současném snížení celkových nákladů na vlastnictví pro nasazení ve veřejném cloudu.

Cloudové infrastruktury jsou dnes stále více rozčleněné a poskytují pružnost, škálovatelnost a předvídatelnost potřebné pro stále rostoucí nabídku nejrůznějších cloudových služeb. Oddělení funkce úložiště od výpočetního využití rovněž umožňuje vznik nového segmentu vysokokapacitních disků SSD NVMe pro datová centra, které zlepšují využití úložiště a zvyšují hustotu úložiště na jeden rack v datových centrech pro virtualizovaná a multitenantní prostředí. Ať už jde o probíhající digitální transformaci s přesunem do cloudu nebo o jednoduché úložiště pro obrovské množství nových dat generovaných internetem věcí, nové SSD Ultrastar NVMe PCIe 4.0 urychlují nasazení cloudových služeb a škálování datových center.

„Cloud se stává domovem prakticky všech podnikových nebo kriticky významných aplikací a musí poskytovat nekompromisní výkon ve velkém měřítku. Proto mají disky SSD v datových centrech stále větší zastoupení,“ uvedl Rob Soderbery, výkonný viceprezident a generální ředitel divize Flash společnosti Western Digital. „Naše nová řada vysokokapacitních SSD disků poskytuje zákazníkům cloudových služeb možnost spravovat, škálovat a zajišťovat infrastruktury s vysokou kapacitou, nízkými náklady na vlastnictví a konzistentnější kvalitou služeb (QoS). To jim umožňuje poskytovat flexibilní cloudové služby, které lze přizpůsobovat a škálovat podle měnících se požadavků digitálního světa kolem nás.“

Nové vysokokapacitní disky NVMe SSD pro výkon ve velkém měřítku

Nová řada disků SSD Ultrastar DC SN650 NVMe zahrnuje formát 2,5 palce pro tradiční infrastrukturu a štíhlý, podlouhlý formát E1.L, oba s kapacitou až 15,36 TB¹, s paměťmi 3D TLC NAND BiCS5 nové generace a rozhraním PCIe 4.0.

Disky SSD Ultrastar DC SN650 NVMe zlepšují využití prostředků úložiště zvýšením počtu virtualizovaných hostitelů na jeden disk SSD a konsolidací větších aplikačních datových sad. Tyto datové sady využívané pro analytiku velkých dat a AI/ML rovněž těží z přechodu na vyšší kapacity díky nízké latenci a vyšší přenosové rychlosti SSD DC SN650 NVMe, což zkracuje dobu potřebnou pro získání využitelných informací a umožňuje analytiku v reálném čase. Štíhlejší formát E1.L výrazně zvyšuje datovou hustotu rackového úložiště, čímž snižuje celkové náklady na vlastnictví a zároveň zlepšuje správu úložiště, jeho obslužnost a efektivitu. SSD disk DC SN650 E1.L NVMe je v souladu se specifikací OCP Cloud 1.0a.

Nové disky využívají vlastní řešení řadičů SSD společnosti Western Digital, interní vývoj firmwaru a vertikální integraci a dokládají tak tradičně vynikající schopnosti společnosti v oblasti vývoje inovací, které zákazníkům umožňují uvolnit potenciál dat.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top