Informatika

Western Digital startuje novou éru růstu kapacity cloudových úložišť – první pevné disky CMR s kapacitou 22 TB a UltraSMR s kapacitou 26 TB

Společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) během online tiskové konference What’s Next Western Digital oznámila, že dodává jako první ve svém odvětví vybraným zákazníkům poskytujícím hyperškálovatelná cloudová úložiště první vzorky pevných disků s kapacitou 22 TB CMR a 26 TB SMR¹. Navíc společnost posiluje své vedoucí postavení v hustotě zápisu, a poskytuje tím zákazníků nástroje pro další snížení nákladů na vlastnictví (TCO).

Rozsáhlé technologické portfolio a vedoucí postavení u hustoty zápisu staví společnost Western Digital do centra inovací pro ukládání dat. Využitím svých jedinečných technologií OptiNAND™, ePMR, TSA, HelioSeal® a nově i UltraSMR se stává Western Digital firmou s vedoucím postavením na trhu pevných disků a postupuje dál, na cestě k diskům ePMR s kapacitou vyšší než 30 TB.

“Jako dlouhodobý partner předních poskytovatelů cloudových úložišť rozumíme jejich jedinečným požadavkům při budování cloudové infrastruktury budoucnosti. U pevných disků investujeme do mnoha inovací včetně technologií pro vyšší hustotu záznamu,” říká Ashley Gorakhpurwalla, EVP a GM pro HDD Business Unit společnosti Western Digital, a dodává: “Naším záměrem u této taktiky rozvoje není jen reagovat na požadavky ohledně kapacity, kterou vyžadují světově největší poskytovatelé cloudových služeb, chceme také poskytnout cestovní mapu, která by podpořila vývoj v ekonomice datových center v budoucích desetiletích. Základem cestovní mapy pevných disků Western Digital jsou technologie ePMR, OptiNAND a nově i UltraSMR. Naši cloudoví zákazníci mohou pokračovat v rychlém škálování u svého podnikání a využívat výhod našich inovací pro snižování celkových nákladů na vlastnictví.”

Technologie OptiNAND, UltraSMR a ePMR pro nižší TCO u cloudových úložišť

Nové disky ePMR využívají technologii Western Digital OptiNAND a umožňují dosahovat bezprecedentní úrovně kapacit, výkonu a datové odolnosti. Pevné disky CMR s kapacitou 22 TB zahrnují technologii OptiNAND a přinášejí nejvyšší hustotu 2,2 TB/plotnu na platformě HelioSeal u pevného disku s deseti plotnami.

Nová technologie UltraSMR společnosti Western Digital s architekturou OptiNAND a proprietárním firmwarem využívá hardwarová vylepšení na systémové úrovni HDD a zavádí kódování velkých bloků dat spolu s pokročilým algoritmem pro opravu chyb, který zvyšuje počet stop na palec (TPI) a umožňuje vyšší kapacitu. Výsledkem je nový 26TB pevný disk Western Digital Ultrastar® DC HC670 UltraSMR, který poskytuje 2,6 TB na plotnu a nabízí o 18 % vyšší kapacitu pro zákazníky cloudových služeb, kteří optimalizují své sestavy, aby využili výhod technologie SMR. Vzhledem k tomu, že poskytovatelé cloudových služeb stále častěji zařazují SMR do svých plánů pro datová centra, je kapacita 26 TB zlomovým bodem urychlujícím přijetí této technologie.

Tyto pevné disky s jedinečnou architekturou OptiNAND a technologií ArmorCache™ poskytují zákazníkům také výkonnost funkce WCE (Write Cache Enable) v kombinaci s ochranou dat WCD (Write Cache Disable), což zvyšuje ochranu dat nebo odolnost v případě nouzového vypnutí (EPO). Poprvé v historii pevných disků poskytuje tato funkce Write Cache Data Safety uživatelům výkon i ochranu dat bez ohledu na zvolený režim. Architektura OptiNAND přináší diskům výrazné zvýšení výkonu i v režimu WCD, které je největší při náhodném zápisu s přenosy větších datových bloků. Při běžné délce přenosu 256 kB a více se IOPS a přenosová rychlost zvyšují o více než 40 % ve srovnání s disky bez architektury OptiNAND, přičemž při délce přenosu 1 MB dosahují špičkového zvýšení o více než 80 %. Více zde.

Dostupnost pevných disků 22 TB CMR a 26 TB UltraSMR: 

• 22TB Ultrastar DC HC570 HDD a nový 26TB Ultrastar DC HC670 UltraSMR HDD jsou dodávány v podobě ověřovacích vzorků vybraným zákazníkům. Dodávky DC HC570 HDD do distribučního kanálu začnou od léta 2022. UltraSMR HDD budou dodávány vybraným zákazníkům také od léta 2022.

• Úložiště Ultrastar Data60 a Data102 JBOD s novými disky 22 TB CMR Ultrastar přinesou od léta 2022 odvětvově nejvyšší hustotu zápisu na plně optimalizované platformě s přidanou odolností a spolehlivostí dat pro softwarově definovaná úložiště.

• Inovace s technologií OptiNAND napříč portfoliem pevných disků Western Digital se projeví také dodávkami 22TB pevných disků WD Purple® Pro určené pro video a dohledové systémy, pevných disků WD Red® Pro pro NAS řešení a WD Gold® pro systémové integrátory a resellery poskytující služby středním a malým firmám. Vše během léta 2022.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top