Informatika

Western Digital představuje modulární řešení s bleskovou rychlostí přenosu dat, které je inspirováno kreativními pracovníky a profesionálními tvůrci

Společnost Western Digital Corp. (NASDAQ: WDC) během online tiskové konference What’s Next Western Digital představila nové inovace u produktů značek SanDisk® a SanDisk Professional včetně modulárního SSD ekosystému a světově nejrychlejších paměťových karet SD™ a microSD™ třídy UHS-I. Nové produkty jsou navržen tak, aby posílily možnosti profesionálních tvůrců a kreativců po celém světě nejen ve studiu, například při vytváření nové velké fotografie, ale i přímo v terénu při pořizování videa pro daný projekt. Nová řešení společnosti Western Digital jsou zaměřena na poskytování vysokého výkonu, škálovatelnosti a spolehlivých řešení, která umožní dnešním tvůrcům a kreativcům zhmotnit jejich aspirace.

„Značka SanDisk Professional přináší řešení pro ukládání dat pro všechny, kdo mají světu co říct,” říká Jim Welsh, viceprezident pro zákaznická řešení společnosti Western Digital, a dodává: „S nadšením navazujeme na tempo, které jsme nasadili loni při uvedení tento značky na trh, a rozšiřujeme naše stávající robustního portfolio o nová řešení. Od zrození myšlenky až po finální představení výsledku, kreativní profesionálové mohou počítat s našimi inovacemi, které jim umožní zachytit a uchovat digitální obsah, který je pro ně v té chvíli vším.”

Společnost Western Digital oznámila uvedení inovativního, prémiového řešení: modulárního SSD ekosystému SanDisk Professional PRO-BLADETM. Řešení je navrženo tak, aby splňovalo požadavky na vícestupňové, super rychlé přenosné úložiště pro bleskové nahrání, zpracování a kopírování vysokého objemu digitálního obsahu ve vysokém rozlišení. Výkonný ekosystém PRO-BLADE umožňuje uživatelům jednoduše vyjmout lehké, vysoce kapacitní digitální zásobníky PRO-BLADE SSD, a tak fyzicky přenášet terabajty uložených dat bez dalšího objemného hardwaru. Výjimečně víceúčelový modulární ekosystém PRO-BLADE je postaven tak, aby transformoval veškeré pracovní postupy pomocí škálovatelné kapacity při vhodné časové úspoře nejen v terénu na lokacích, ale i následně ve studiu.

„Jako filmař trávím hodně času na lokacích v terénu při pořizování záznamů. Mým primárním zájmem je produkovat zajímavé příběhy, a trávím tak hodně času hledání způsobů, jak zjednodušit pracovní postupy, zejména když jde o rychlosti ukládání a přenosu dat. V portfoliu produktů SanDisk Professional nacházím technologického partnera, který navrhuje produkty pro všechny části mých pracovních postupů a hluboce chápe potřeby dnešních filmařů,” říká Michael Coleman, ambasador značky SanDisk Professional a oceňovaný režisér a filmař.

Modulární SSD ekosystém SanDisk Professional PRO-BLADE zahrnuje zásobníky PRO-BLADE SSD, přenosné pouzdro PRO-BLADE TRANSPORT a stolní úložiště PRO-BLADE STATION.

Zásobník PRO-BLADE SSD – univerzální digitální zásobník SSD NVMe je základem ultimátního modulárního ekosystému. Digitální SSD zásobník PRO-BLADE SSD umožňuje uživatelům škálovat ukládací systém podle potřeby v krátké době, ať už ve studiu nebo v terénu na lokacích. Digitální SSD zásobník PRO-BLADE SSD je připraven na jakoukoli lokaci a odolá pádu z výšky až 3 metry i tlaku až 181 kg, a tím zajistí bezpečnost dat na cestách.

Vložením digitálního zásobníku PRO-BLADE SSD do přenosného pouzdra PRO-BLADE TRANSPORT může uživatel vytvořit výkonné přenosné SSD úložiště.

Díky možnosti vložení až čtyř digitálních zásobníků PRO-BLADE SSD do super rychlého stolního úložiště PRO-BLADE STATION může uživatel vytvořit maximálně univerzální nástroj pro plynulé pracovní postupy.

Přenosné pouzdro PRO-BLADE TRANSPORT SSD – prémiové a modulární SSD pro ultrarychlou škálovatelnost pracovních postupů. Po vložení multifunkčního, lehkého digitálního SSD zásobníku PRO-BLADE SSD do přenosného pouzdra PRO-BLADE TRANSPORT s USB-C (20 Gbps) lze dosáhnout rychlostí čtení a zápisu až 2000 MB/s2. PRO-BLADE TRANSPORT umožňuje jednoduše vyměňovat digitální SSD zásobníky PRO-BLADE a přenášet terabajty uložených dat bez nutnosti přenášet nadbytečný hardware. Připojte pouzdro PRO-BLADE TRANSPORT k USB-C kompatibilní kameře nebo fotoaparátu pro nahrávání ve vysokém rozlišení přímo do vloženého digitálního SSD zásobníku PRO-BLADE. Jednoduše měňte zásobníky a pokračuje ve snímání bez přerušení.

Stolní úložiště PRO-BLADE STATION SSD – optimalizované pro profesionály, kteří hledají nejrychlejší způsob, jak nahrát, kopírovat a zpracovávat digitální obsah. Stolní úložiště PRO-BLADE STATION je možné „nabít” až čtyřmi digitálními zásobníky PRO-BLADE SSD zaráz a vytvořit tak výkonné SSD úložiště s rozhraním Thunderbolt™. Toto stolní SSD úložiště je vybaveno rozhraním Thunderbolt 3 (40 Gbps) a je možné nabít a měnit až čtyři vysoce kapacitní PRO-BLADE SSD zásobníky zaráz pro souběžný přenos dat, zpracování záznamu 4K/8K/12K v reálném čase a super rychlé kopírování dat. Stolní úložiště PRO-BLADE STATION umožňuje profesionálům vzít na sebe ty nejnáročnější pracovní úkoly s využitím výjimečně modulární a škálovatelné SSD pracovní stanice, která posílí jejich kreativitu.

Produkty z modulárního SSD ekosystému PRO-BLADE budou k dostání u vybraných prodejců a také na internetovém obchodě Western Digital Store.

Cena a dostupnost

SSD digitální zásobník PRO-BLADE SSD bude k dostání v kapacitách 1 TB (5 249 CZK), 2 TB (8 746 CZK) a 4 TB (17 430 CZK). Dodávky lze očekávat během června 20221.

Přenosné pouzdro PRO-BLADE TRANSPORT SSD bude k dostání bez disku, nebo s disky v kapacitách (1 969 CZK), 1 TB (6 937 CZK), 2 TB (10 535 CZK) a 4 TB (19 119 CZK). Prodej se očekává od června 20221.

Stolní úložiště PRO-BLADE STATION SSD bude na trhu koncem roku 2022. Cena nebyla stanovena.

Pokračujeme v odkazu inovací

Společnost Western Digital současně oznamuje, že opět dosáhla rekordu v prolomení rychlostí čtení v produktové třídě UHS-I. Produktová řada paměťových karet SanDisk Extreme PRO® dosahuje nyní rychlosti čtení až 200 MB/s 3, což z nich dělá nejrychlejší paměťové karty SD a microSD třídy UHS-I na světě. Karty SanDisk Extreme PRO dosahují těchto nevídaných rychlostí pomocí proprietární technologie SanDisk® QuickFlow™.

Ve spolupráci s novou čtečkou SanDisk Professional PRO-READER SD and microSD poskytují tyto karty bezkonkurenční rychlosti, které umožní kreativcům stáhnout digitální obsah rychle a s velkou úsporou času i úsilí.

Cena a dostupnost

Nové paměťové karty SanDisk Extreme PRO UHS-I SD a microSD budou k dostání od června 2022. Doporučené koncové ceny pro SanDisk Extreme PRO UHS-I SD card začínají na 839 CZK (64 GB) a pro SanDisk Extreme PRO UHS-I microSD ceny a kapacity začínají od 64 GB (629 CZK). Kompatibilní čtečka SanDisk Professional PRO-READER SD & microSD bude k dostání od června 2022 za 1 547 CZK.

 

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top