stavebnictví

Wavin spojuje síly s nizozemským startupem MetroPolder

Společnost Wavin, přední světový výrobce plastových potrubních systémů, oznámila akvizici nizozemského inovativního start-upu MetroPolder, který vyvinul speciální technologii pro zachycení vody na plochých střechách a její následné využití pro chlazení a zavlažování zelených ploch ve městech. Díky tomuto propojení se společnost Wavin přiblížila cíli uzavřít koloběh vody ve městech, a přispět tak ke zlepšení života jejich obyvatel.

Až dosud byla města navrhována tak, aby dokázala co nejrychleji odvést veškerou dešťovou vodu do kanalizace a zlikvidovat ji. Protože však v důsledku klimatických změn hrozí, že do roku 2050 bude celosvětově ve městech vody nedostatek, hledají se způsoby, jak s dešťovou vodou hospodárně nakládat. Se zajímavým konceptem přišel nizozemský start-up MetroPolder, který vyvinul speciální technologii pro zachycování vody na plochých zelených střechách a její opětovné využití pro chlazení a zavlažování. „Stejně jako my vidí i Wavin dešťovou vodu jako zdroj, nikoli jako problém. Máme proto radost, že jsme se stali jeho součástí. Chceme, aby města byla na budoucnost připravena, a proto prosazujeme inteligentní hospodaření s dešťovou vodou. Její využití pro chlazení měst dokáže výrazně eliminovat tepelný stres, který musí města stále častěji řešit,” uvedl Friso Klapwijk, generální ředitel společnosti MetroPolder.

Své inteligentní řešení Polder Roof vyvinula společnost MetroPolder za účelem boje proti městským záplavám. Řešení přeměňuje ploché střechy na inteligentní a řízenou akumulaci vody, je schopno uchovat veškerou srážkovou vodu, která spadne na střechu a použít ji později. Systém je osazen senzory a dešťovými radary, dle nichž se řídí hladina vody a její využití v reálném čase. Všechny informace o míře naplnění systému je možné sledovat na řídícím panelu, který je připojený k internetu. Tato technologie se osvědčila v mnoha v projektech realizovaných po celém světě, včetně Nizozemska, Guatemaly, Spojených států, Francie a Velké Británie.

„Řešení MetroPolder podpoří společnost Wavin v jejím úsilí pomoci městům k vyšší odolnosti vůči změnám klimatu. Spolu s našimi zkušenostmi z hospodaření s dešťovou vodou a odbornými znalostmi společnosti MetroPolder se nám jistě podaří přesvědčit více měst, aby k hospodaření s vodou změnila svůj přístup,“ řekl Maarten Roef, generální ředitel společnosti Wavin.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top