Obrana a bezpečnost

Vznikla nová česká Asociace provozovatelů PCO u hasičů

České společnosti působící v oblasti elektrické požární signalizace (EPS)a zařízení dálkového přenosu (ZDP) založily novou Asociaci provozovatelů PCO u HZS (APPH), jejímž hlavním cílem bude prosazovat zvyšování standardů připojení elektrické požární signalizace k PCO a zkvalitňovat přenos informací prostřednictvím zařízení dálkového přenosu i provozu PCO u HZS. Asociace chce úzce spolupracovat se státní správou na podpoře technologického rozvoje potřebného k zajištění bezpečnosti obyvatel celé naší země.

Zakládajícími členy asociace jsou společnosti M connections, SPH Elektro, ASTOR-KOMPLEX a AEC NOVÁK, které dlouhodobě spolupracují na kultivaci celého odvětví. Hlavním motivátorem pro vytvoření formálního profesního sdružení byly množící se podezřelé praktiky provázející proces výběru poskytovatelů ZDP.

Asociace bude proto usilovat o přímou spolupráci s vládou a společnými silami zajistit, aby požární bezpečnost byla považována za prioritu. Stejně tak se zasadí o vytvoření vhodného administrativního a legislativního rámce pro zajištění bezpečnosti lidí v celé České republice.

Mikuláš Melena, předseda Asociace provozovatelů PCO u HZS, k tomu uvedl: „Naše členské společnosti dlouhodobě spolupracují na rozvoji technologií a spolehlivosti systémů zařízení dálkového přenosu, včetně všech jeho aspektů a požární signalizace. Pravidelně sdílíme pracovní zkušenosti a osvědčené postupy. I proto pevně věříme, že dokážeme svými odbornými znalostmi a dlouholetými zkušenostmi přispět k odborné diskusi s veřejnými institucemi. Máme totiž společný cíl: Zajistit na celém území ČR ty nejvyšší standardy požární bezpečnosti.“

  • Členové nové asociace mají desítky let zkušeností s připojením elektrické požární signalizace (EPS) na pult centralizované ochrany (PCO)
  • Asociace byla založena za účelem zvyšování standardů požární bezpečnosti
  • Ve spolupráci s orgány státní správy chce asociace zajistit optimální administrativní a legislativní prostředí pro toto odvětví

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top