automotive

Výrobci elektromotorů Franklin Electric klesl zisk na polovinu

Výrobci elektromotorů FRANKLIN ELECTRIC loni klesl hrubý zisk zhruba na polovinu. Firma vydělala před zdaněním 6,5 milionu korun. Naopak ale výrazně zvýšila svoje výkony o více než 200 milionů korun na téměř tři čtvrtě miliardy Kč. ČTK to dnes zjistila z výroční zprávy společnosti zveřejněné ve Sbírce listin.

Brněnská společnost Franklin Electric je součástí americké korporace stejného jména, která je největším světovým výrobce a prodejcem systémů a komponentů pro přečerpávání vody a paliv pro automobily.

V Brně vyrábí komponenty i elektromotory, které dodává svým sesterským podnikům. Loni převažovaly tržby za elektromotory, zbytek tvořily komponenty.

Loňský rok výrazně ovlivnil převod výroby části motorů z pobočky z Německa do Brna. Přesun pro brněnskou pobočku znamenal už dříve nákup zařízení pro novou výrobu, výrazné zvýšení vstupního materiálu a růst počtu zaměstnanců, kterých bylo na konci loňského roku už víc než 300.

Americká korporace Franklin Electric vznikla v roce 1944. Ve světě má několik výrobních základen, brněnská vznikla v roce 1994.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top