stavebnictví

Výrobce srdečních chlopní Edwards Lifesciences z nového pražského centra pomáhá se vzdělávacími aktivitami a inovacemi ve zdravotnictví

Pražské centrum předního světového výrobce srdečních chlopní a zařízení monitorujících životní funkce, společnosti Edwards Lifesciences, přestěhovalo své kanceláře do nedávno dokončené chytré kancelářské budovy Praga Studios v Karlíně. Moderní sídlo, které je díky dosaženým výsledkům v rámci LEED certifikace považováno za druhou nejzelenější kancelářskou budovu v Evropě, nabídne třem stovkám zaměstnanců společnosti Edwards Lifesciences nejen prémiové pracovní prostředí, ale i zázemí pro kreativní práci, schůzky a workshopy s lékaři, vědeckými pracovníky a partnery, chvíle odpočinku i mimopracovní aktivity. Zaměstnanci mohou využívat například moderně vybavené fitness centrum s masérskými službami, gurmánskou restauraci či komunitní zahradu.

Zdraví na prvním místě

Velký důraz je v rámci budovy kladen na zdraví zaměstnanců: „Budova umožňuje regulaci teploty v jednotlivých zónách a díky speciální technologii kontroluje kvalitu vzduchu, který zároveň čistí. Všechny prostory mají díky velkým oknům i dostatek přirozeného světla, což je velmi důležité pro zdravou psychiku. Všichni zaměstnanci pak mají k dispozici ergonomické a polohovatelné pracovní stoly i židle,“ uvedl Ondřej Hlavička, ředitel pražského centra Edwards Lifesciences, jehož zaměstnanci řeší účetnictví všem světovým pobočkám této společnosti, organizují školení kardiochirurgů, připravují dokumentaci pro nově vyvinuté produkty a pracují na inovativních projektech, které mají za úkol zjednodušit a zrychlit proces distribuce srdečních chlopní, a tím zachraňovat životy pacientů po celém světě. „Srdeční záležitosti jsou základním pilířem firemní kultury společnosti Edwards Lifesciences. I proto jsme zasedací místnosti pojmenovali na počest našich zakladatelů a významných partnerů, kteří se podíleli na vývoji našich produktů určených k léčbě strukturálních srdečních chorob,“ okomentoval Ondřej Hlavička.

Chytrá budova, chytré projekty

V kancelářích společnosti Edwards Lifesciences se rodí celá řada inovativních projektů, například chytré aplikace sledující expiraci srdečních chlopní v nemocnicích po celém světě, a je proto příznačné, že si firma za své sídlo vybrala právě chytrou a inovativní budovu. S pomocí mobilní aplikace mohou zaměstnanci vstupovat do budovy, parkovat, komunikovat s kolegy, zařizovat potřebné opravy, objednávat služby prádelny, pronajmout si elektromobil nebo kolo či zjistit, co za kulturní a společenské akce se v okolí organizuje.

Zaměstnanci sobě

Významnou roli při rozhodování o podobě nových kanceláří měli samotní zaměstnanci. Na pravidelných setkáních měli možnost definovat své preference, ať už stran uspořádání kanceláří nebo jejich vybavení. „Velmi důležitá pro většinu kolegů byla skutečnost, že jednotlivé týmy budou mít k sobě blízko a budou obývat menší zóny s dostatkem přirozeného světla. Podstatný byl také dostatek zasedacích místností a kuchyněk, které jsme v původním sídle postrádali. Dnes mohou naši lidé využívat 43 zasedacích místností, několik menších kuchyněk i prostornou centrální kuchyň s jídelnou. Velkou radost máme všichni i z rozlehlých teras s výhledem na celou Prahu. Nové sídlo nás stoprocentně podpoří v naší plánované expanzi,“ uvedl na závěr Ondřej Hlavička s tím, že růst hodlá firma zejména v oblasti IT a vzdělávání.

Úspora energií a ekologie

Budova Praga Studios se může pyšnit certifikátem LEED (Leadership in Energy and Environmental Design), který oceňuje trvale udržitelné stavby. Ke svému provozu využívá pouze zelenou energii z obnovitelných zdrojů a díky inovativním technologickým řešením dosahuje více než 40% energetických úspor. K minimalizaci spotřeby pomáhá například LED osvětlení se senzory obsazenosti a pohybu nebo důmyslný systém vytápění, chlazení a klimatizace objektu. Úsporně je nakládáno i s pitnou vodou, jejíž spotřeba byla snížena přibližně o 40 %, a to díky účinnému technologickému řešení a záchytu dešťové vody, která následně slouží k zavlažování zahrady a zelené střechy.

O společnosti Edwards Lifesciences

Společnost Edwards Lifesciences sídlící v Irvine v Kalifornii je světovým lídrem v oblasti zdravotnických inovací zaměřených na pacienty se strukturálními srdečními poruchami, intenzivní péči a monitorování životních funkcí. Ve spolupráci s předními světovými lékaři a výzkumnými pracovníky se snaží najít řešení důležitých výzev zdravotní péče a zlepšovat životy pacientů.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top