automotive

Výrobce harleyů má nižší zisk, méně jich prodal v USA

Americkému výrobci legendárních motocyklů Harley-Davidson klesl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 6,4 procenta na 280,4 milionu USD (6,8 miliardy Kč). Důvodem byl slabší prodej motocyklů v USA, který přiměl firmu zhoršit výhled na celý letošní rok.

Zisk na akcii činil 1,55 dolaru, což je lepší výsledek, než čekali analytici. Ti v anketě agentury Thomson Reuters v průměru čekali zisk 1,53 USD na akcii.

Tržby ve čtvrtletí vzrostly o 1,2 procenta na 1,67 miliardy dolarů (40,7 miliardy Kč).

Maloobchodní prodej motocyklů ve čtvrtletí klesl o 1,9 procenta. Mohl za to hlavně pokles v USA, které jsou pro Harley-Davidson největším trhem. Pokles dosáhl 5,2 procenta a jeho příčinou byl zejména slabší výkon celého amerického trhu.

Podíl firmy na americkém trhu naopak o dva procentní body vzrostl a dostal se na 49,5 procenta. Prodej v zahraničí se ve čtvrtletí zvýšil o 4,3 procenta.

Firma současně snížila odhad dodávek motocyklů na celý rok na 264.000 až 269.000. Doposud čekala letos dodávky 269.000 až 274.000 motocyklů.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top