automotive

Výrobce harleyů má nižší zisk, méně jich prodal v USA

Americkému výrobci legendárních motocyklů Harley-Davidson klesl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 6,4 procenta na 280,4 milionu USD (6,8 miliardy Kč). Důvodem byl slabší prodej motocyklů v USA, který přiměl firmu zhoršit výhled na celý letošní rok.

Zisk na akcii činil 1,55 dolaru, což je lepší výsledek, než čekali analytici. Ti v anketě agentury Thomson Reuters v průměru čekali zisk 1,53 USD na akcii.

Tržby ve čtvrtletí vzrostly o 1,2 procenta na 1,67 miliardy dolarů (40,7 miliardy Kč).

Maloobchodní prodej motocyklů ve čtvrtletí klesl o 1,9 procenta. Mohl za to hlavně pokles v USA, které jsou pro Harley-Davidson největším trhem. Pokles dosáhl 5,2 procenta a jeho příčinou byl zejména slabší výkon celého amerického trhu.

Podíl firmy na americkém trhu naopak o dva procentní body vzrostl a dostal se na 49,5 procenta. Prodej v zahraničí se ve čtvrtletí zvýšil o 4,3 procenta.

Firma současně snížila odhad dodávek motocyklů na celý rok na 264.000 až 269.000. Doposud čekala letos dodávky 269.000 až 274.000 motocyklů.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top