automotive

Výroba aut v Británii v říjnu poprvé za více než rok klesla

Výroba automobilů v Británii v říjnu poprvé za více než rok klesla, a to kvůli slabší domácí poptávce. Britský svaz výrobců a prodejců aut SMMT dnes oznámil, že produkce se meziročně snížila o jedno procento na 151.795 vozů.

Produkce automobilů pro domácí trh se propadla téměř o 11 procent, zatímco výroba pro export stoupla o téměř dvě procenta. Export se přitom na celkové říjnové produkci podílel téměř 81 procenty.

SMMT upozorňuje, že britský automobilový průmysl navzdory říjnovému poklesu produkce zůstává silný. V období od ledna do října výroba meziročně stoupla o více než devět procent a přesáhla 1,4 milionu vozů. Produkce tak zůstává na cestě k tomu, aby v celém letošním roce překonala loňské desetileté maximum 1,59 milionu vozů.

Představitelé britského automobilového průmyslu nicméně kvůli obavám z důsledků odchodu země z Evropské unie vyzývají vládu, aby toto odvětví pomohla ochránit před případným zhoršením vztahů v oblasti zahraničního obchodu.

“Říjnová čísla podtrhují exportně orientovaný charakter tohoto odvětví. Osm z deseti aut bylo vyrobeno pro zahraniční zákazníky,” upozornil generální ředitel SMMT Mike Hawes. “Vzhledem k této závislosti na světovém obchodu je klíčové, aby auta vyráběná v Británii zůstala atraktivní pro mezinárodní kupce a aby export nebyl vystaven dodatečným clům, nákladům a dalším překážkám,” dodal.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top