automotive

Výroba aut v Británii v říjnu poprvé za více než rok klesla

Výroba automobilů v Británii v říjnu poprvé za více než rok klesla, a to kvůli slabší domácí poptávce. Britský svaz výrobců a prodejců aut SMMT dnes oznámil, že produkce se meziročně snížila o jedno procento na 151.795 vozů.

Produkce automobilů pro domácí trh se propadla téměř o 11 procent, zatímco výroba pro export stoupla o téměř dvě procenta. Export se přitom na celkové říjnové produkci podílel téměř 81 procenty.

SMMT upozorňuje, že britský automobilový průmysl navzdory říjnovému poklesu produkce zůstává silný. V období od ledna do října výroba meziročně stoupla o více než devět procent a přesáhla 1,4 milionu vozů. Produkce tak zůstává na cestě k tomu, aby v celém letošním roce překonala loňské desetileté maximum 1,59 milionu vozů.

Představitelé britského automobilového průmyslu nicméně kvůli obavám z důsledků odchodu země z Evropské unie vyzývají vládu, aby toto odvětví pomohla ochránit před případným zhoršením vztahů v oblasti zahraničního obchodu.

“Říjnová čísla podtrhují exportně orientovaný charakter tohoto odvětví. Osm z deseti aut bylo vyrobeno pro zahraniční zákazníky,” upozornil generální ředitel SMMT Mike Hawes. “Vzhledem k této závislosti na světovém obchodu je klíčové, aby auta vyráběná v Británii zůstala atraktivní pro mezinárodní kupce a aby export nebyl vystaven dodatečným clům, nákladům a dalším překážkám,” dodal.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top