automotive

Výroba aut bude letos rekordní, poprvé překročí 1,3 milionu vozů

Výroba osobních aut v Česku bude letos opět rekordní a poprvé překoná 1,3 milionu vozidel. Proti loňským 1,298 milionu vozů bude vyšší o sedm až devět procent. Produkce by měla vzrůst u všech tří automobilek. Vyplývá to z odhadů ekonomů i Sdružení automobilového průmyslu.

“Rekordní výroba osobních automobilů je důsledkem růstu evropského trhu. Zájem o nová auta v Evropě vytrvale roste, z čehož profitují všichni výrobci působící v České republice. Za růstem výroby stojí nejen rozšiřování výrobních kapacit Škoda Auto i Hyundai, ale též struktura vyráběných modelů, která odpovídá trendům evropského trhu,” uvedl Jan Linhart z KPMG.

Od ledna do konce listopadu automobilky vyrobily 1,25 milionu osobních vozů. Výrobu táhl především export, ale i silná domácí poptávka. Škoda Auto zvýšila do za 11 měsíců výrobu o více než desetinu na 706.000 vozů, Hyundai vyrobila 334.000 aut, což je o šest procent meziročně více a kolínská TPCA dosáhla téměř 3,5 procentního růstu na 211.000 aut.

Růst podle ekonomů čeká tuzemský automobilový průmysl i v příštím roce, bude ale pomalejší. Na straně výrobců bude podle Linharta důvodem naplnění výrobních kapacit, kde další zvyšování bude narážet na kapacitní omezení výrobních závodů. Pomalejší tempo růstu bude mít i evropský trh, který je hlavním odbytištěm tuzemských výrobců. Vliv bude mít i uvolnění intervencí ČNB, což povede k posílení české měny vůči euru.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top