automotive

Vozy Toyota a Lexus budou mít internet LTE

Ještě letos dostanou automobily Toyota a Lexus pokročilý systém mobilního propojení. Budou se totiž moci připojit k mobilní síti LTE. Jako první dostane toto vylepšení americký trh. Nový systém mobilního propojení vznikl ve spolupráci s hlavními telekomunikačními operátory v Japonsku a USA – KDDI a AT&T.

Systémem mobilních služeb budou vybaveny první modely Toyoty a Lexusu na podzim roku 2019, a to ve všech padesáti státech USA. Fungování systému je založeno na digitální platformě Global Communication Platorm, kterou společně vyvinuly Toyota a KDDI. Díky ní se router instalovaný v automobilu automaticky připojuje k libovolné místní mobilní síti bez roamingu. Tuto platformu firmy poprvé představily v roce 2016. Nyní se konečně dočkala uvedení do praxe.

 

Nejen hotspot

Dodavatelem LTE připojení bez omezení dat pro automobily Toyota a Lexus bude AT&T. Připojení bude v automobilu sloužit jako hotspot pro telefony a tablety. Mezi funkcemi nového systému je dálkové zapnutí auta, topení a klimatizace, vzdálená diagnostika automobilu, která bude k dispozici majiteli a autorizovanému servisu, snadný import cílů do navigačního systému nebo služba Safety Connect umožňující spojení řidiče s asistenční službou 24 hodin denně pomocí jediného tlačítka.

“Automobily reprezentují nejvyšší úroveň mobilních zařízení. Ve spolupráci s Toyotou a KDDI zajistíme milionům uživatelů přístup k výhodám plynoucím z připojení k internetu,” sdělil Chris Penrose, prezident IoT Solutions v AT&T. “Nový systém propojení automobilů prohloubí spolupráci AT&T s Toyotou. Obě firmy jsou zakladateli centra American Center for Mobility, jež slouží k testování automatizovaných automobilů propojených v rámci sítě.”

 

Systém koordinace pohybu taxíků

Toyota spolupracuje s KDDI v mnoha oblastech, kde je internet v automobilech velkým přínosem. Společně s Tokyo Hire-Taxi Association vyvíjejí taxikářské služby nové generace i nové mapy, které zachycují hustotu provozu v jednotlivých pruzích víceproudých silnic i informace o překážkách na cestě.

Spolu s JapanTaxi a Accenture vytvořily Toyota a KDDI systém koordinace pohybu taxíků, který předvídá potřeby taxikářských služeb s využitím historických údajů o poskytnutých službách, big data a informací o aktuální situaci ve městě.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top