automotive

Vozy Toyota a Lexus budou mít internet LTE

Ještě letos dostanou automobily Toyota a Lexus pokročilý systém mobilního propojení. Budou se totiž moci připojit k mobilní síti LTE. Jako první dostane toto vylepšení americký trh. Nový systém mobilního propojení vznikl ve spolupráci s hlavními telekomunikačními operátory v Japonsku a USA – KDDI a AT&T.

Systémem mobilních služeb budou vybaveny první modely Toyoty a Lexusu na podzim roku 2019, a to ve všech padesáti státech USA. Fungování systému je založeno na digitální platformě Global Communication Platorm, kterou společně vyvinuly Toyota a KDDI. Díky ní se router instalovaný v automobilu automaticky připojuje k libovolné místní mobilní síti bez roamingu. Tuto platformu firmy poprvé představily v roce 2016. Nyní se konečně dočkala uvedení do praxe.

 

Nejen hotspot

Dodavatelem LTE připojení bez omezení dat pro automobily Toyota a Lexus bude AT&T. Připojení bude v automobilu sloužit jako hotspot pro telefony a tablety. Mezi funkcemi nového systému je dálkové zapnutí auta, topení a klimatizace, vzdálená diagnostika automobilu, která bude k dispozici majiteli a autorizovanému servisu, snadný import cílů do navigačního systému nebo služba Safety Connect umožňující spojení řidiče s asistenční službou 24 hodin denně pomocí jediného tlačítka.

“Automobily reprezentují nejvyšší úroveň mobilních zařízení. Ve spolupráci s Toyotou a KDDI zajistíme milionům uživatelů přístup k výhodám plynoucím z připojení k internetu,” sdělil Chris Penrose, prezident IoT Solutions v AT&T. “Nový systém propojení automobilů prohloubí spolupráci AT&T s Toyotou. Obě firmy jsou zakladateli centra American Center for Mobility, jež slouží k testování automatizovaných automobilů propojených v rámci sítě.”

 

Systém koordinace pohybu taxíků

Toyota spolupracuje s KDDI v mnoha oblastech, kde je internet v automobilech velkým přínosem. Společně s Tokyo Hire-Taxi Association vyvíjejí taxikářské služby nové generace i nové mapy, které zachycují hustotu provozu v jednotlivých pruzích víceproudých silnic i informace o překážkách na cestě.

Spolu s JapanTaxi a Accenture vytvořily Toyota a KDDI systém koordinace pohybu taxíků, který předvídá potřeby taxikářských služeb s využitím historických údajů o poskytnutých službách, big data a informací o aktuální situaci ve městě.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top