automotive

Volkswagen zaznamenal v červenci na českém trhu více než 40% růst registrací

Volkswagen uzavřel sedmý měsíc letošního roku velmi úspěšnou bilancí na českém trhu, a upevnil tak své postavení nejoblíbenější dovážené značky na trhu osobních vozů v České republice. Díky razantnímu meziročnímu nárůstu registrací o více než 40 % na 2495 vozidel vzrostl tržní podíl značky Volkswagen na 11,5 %. V porovnání s loňským červencem si nejvíce polepšily modely Arteon, Polo a Touareg.

„Červenec přinesl značce Volkswagen velmi razantní růst prodejů, vysoce převyšující růst celkového trhu a ten se výrazně odrazil v počtu registrací a zejména pak v tržním podílu značky Volkswagen“ říká Jiří Jantač, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „Vděčíme za to nejen trvale oblíbeným bestsellerům v čele s Golfem, ale také stále silnějšímu postavení v segmentech SUV. Skvěle přijaty byly českými zákazníky všechny naše loňské i letošní novinky, ať se jedná o Polo, T-Roc, Arteon nebo Touareg, skvěle si pak vede také Tiguan.“

V červenci 2018 bylo v České republice registrováno 2495 nových osobních vozů Volkswagen, což představuje meziroční nárůst o 41,2 %. Vzhledem k tomu, že celkový český trh s osobními vozy vzrostl jen o 10,1 %, přinesl červenec dlouhodobě nejúspěšnější dovážené značce citelné zvýšení tržního podílu, a to o dva a půl procentního bodu na 11,5 %.

Na předních místech červencového žebříčku podle počtu registrovaných nových vozů se umístily modely Volkswagen Golf s 559 vozy (638 vozů včetně kompaktního MPV Golf Sportsvan), Tiguan (497 vozů), Passat (276 vozů) a Touran (242 vozů).

Velmi úspěšně se na českém trhu etablovaly nové generace modelů Polo (148 vozů) a Touareg (47 vozů). Oba modely stanovují nová měřítka ve svých segmentech mnoha technickými inovacemi, které zvyšují úroveň komfortu a bezpečnosti. Stále větší přízni českých zákazníků se těší také v loňském roce uvedený zcela nový model Arteon (101 vozů) s mimořádně atraktivním stylem a nové kompaktní SUV

T-Roc (110 vozů), s nímž Volkswagen mění poměry sil v segmentu kompaktních SUV. Početné rodiny a zákazníci s aktivním životním stylem pak nedají dopustit na osvědčené kvality všestranného rodinného MPV Sharan (51 vozů).

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top