automotive

Volkswagen slaví pětimiliontý vůz Tiguan

Volkswagen slaví hned zkraje roku 2019 pozoruhodné výrobní jubileum. V polovině ledna sjel z montážní linky závodu Wolfsburg pětimiliontý Tiguan. Kompaktní Tiguan je od svého vstupu na trh v roce 2007 úspěšný na celém světě, a významně tak podporuje realizaci růstové strategie a ofenzivy značky v segmentu SUV.

Pět milionů: Tiguan je bestseller a počet prodaných kusů jen dokládá jeho úspěch
Atraktivní koncept modelů Tiguan a Tiguan Allspace vyvolává nadšení zákazníků na celém světě. Tiguan je synonymem působivého vnějšího a vnitřního designu, nejmodernější techniky a vynikající všestrannosti. Téměř 800 000 dodaných vozů Tiguan a Tiguan Allspace v roce 2018 je dokladem oblíbenosti a úspěchu.

Dr. Andreas Tostmann, člen představenstva značky Volkswagen, odpovědný za výrobu, k tomu říká: „Tiguan překonal historický milník pěti milionů vyrobených vozidel. Know-how našeho týmu, mimořádný týmový duch a nadšení, s nímž vyrábíme naše modely Volkswagen, tvoří základ tohoto velkolepého úspěchu a naší strategie v segmentu SUV.“

Předseda ústřední a koncernové podnikové rady Bernd Osterloh k tomu dodává: „Tiguan zajišťuje na celém světě pracovní místa pro desetitisíce velmi kvalifikovaných kolegyň a kolegů a významně přispívá k ziskovosti. Proto je důležité, abychom nepolevovali v investicích do vývoje a výroby Tiguanu. Jen tak nadchneme zákazníky pro tento vůz i v budoucnosti.“

Výroba modelu Tiguan byla zahájena v roce 2017 v hlavním závodě Wolfsburg. Tím začal úspěšný příběh kompaktního SUV. Již v prvním kompletním roce výroby 2008 sjelo z montážní linky více než 120 000 vozidel. Poté následoval strmý růst – v roce 2015 bylo již na celém světě prodáno více než 500 000 vozů Tiguan.

Druhá generace modelu Tiguan byla uvedena na trh v roce 2016 jako první SUV značky Volkswagen na základě modulární platformy MQB pro vozy s motorem vpředu napříč. V roce 2017 následoval mimořádně prostorný, o téměř 22 centimetrů delší Tiguan Allspace, který se dodává také v sedmimístné verzi.

S novou generací a rozšířením nabídky o model Tiguan Allspace přišly další impulzy pro pokračování pozitivního vývoje. V roce 2017 se prodalo již více než 700 000 vozů. Rok 2018 s téměř 800 000 prodanými vozidly byl pro modelovou řadu Tiguan dosud nejúspěšnějším rokem.

V současnosti jsou vozidla Tiguan a Tiguan Allspace vyráběna ve čtyřech výrobních závodech Volkswagen (v Číně, Německu, Mexiku a Rusku) a nabízena na nejdůležitějších globálních trzích.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top