automotive

Volkswagen slaví pětimiliontý vůz Tiguan

Volkswagen slaví hned zkraje roku 2019 pozoruhodné výrobní jubileum. V polovině ledna sjel z montážní linky závodu Wolfsburg pětimiliontý Tiguan. Kompaktní Tiguan je od svého vstupu na trh v roce 2007 úspěšný na celém světě, a významně tak podporuje realizaci růstové strategie a ofenzivy značky v segmentu SUV.

Pět milionů: Tiguan je bestseller a počet prodaných kusů jen dokládá jeho úspěch
Atraktivní koncept modelů Tiguan a Tiguan Allspace vyvolává nadšení zákazníků na celém světě. Tiguan je synonymem působivého vnějšího a vnitřního designu, nejmodernější techniky a vynikající všestrannosti. Téměř 800 000 dodaných vozů Tiguan a Tiguan Allspace v roce 2018 je dokladem oblíbenosti a úspěchu.

Dr. Andreas Tostmann, člen představenstva značky Volkswagen, odpovědný za výrobu, k tomu říká: „Tiguan překonal historický milník pěti milionů vyrobených vozidel. Know-how našeho týmu, mimořádný týmový duch a nadšení, s nímž vyrábíme naše modely Volkswagen, tvoří základ tohoto velkolepého úspěchu a naší strategie v segmentu SUV.“

Předseda ústřední a koncernové podnikové rady Bernd Osterloh k tomu dodává: „Tiguan zajišťuje na celém světě pracovní místa pro desetitisíce velmi kvalifikovaných kolegyň a kolegů a významně přispívá k ziskovosti. Proto je důležité, abychom nepolevovali v investicích do vývoje a výroby Tiguanu. Jen tak nadchneme zákazníky pro tento vůz i v budoucnosti.“

Výroba modelu Tiguan byla zahájena v roce 2017 v hlavním závodě Wolfsburg. Tím začal úspěšný příběh kompaktního SUV. Již v prvním kompletním roce výroby 2008 sjelo z montážní linky více než 120 000 vozidel. Poté následoval strmý růst – v roce 2015 bylo již na celém světě prodáno více než 500 000 vozů Tiguan.

Druhá generace modelu Tiguan byla uvedena na trh v roce 2016 jako první SUV značky Volkswagen na základě modulární platformy MQB pro vozy s motorem vpředu napříč. V roce 2017 následoval mimořádně prostorný, o téměř 22 centimetrů delší Tiguan Allspace, který se dodává také v sedmimístné verzi.

S novou generací a rozšířením nabídky o model Tiguan Allspace přišly další impulzy pro pokračování pozitivního vývoje. V roce 2017 se prodalo již více než 700 000 vozů. Rok 2018 s téměř 800 000 prodanými vozidly byl pro modelovou řadu Tiguan dosud nejúspěšnějším rokem.

V současnosti jsou vozidla Tiguan a Tiguan Allspace vyráběna ve čtyřech výrobních závodech Volkswagen (v Číně, Německu, Mexiku a Rusku) a nabízena na nejdůležitějších globálních trzích.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top