automotive

Volkswagen plánuje vyrábět ve Wolfsburgu 1 milion vozidel ročně

v budoucnosti zvýší objem výroby ve svém hlavním závodě ve Wolfsburgu na cca jeden milion vozidel ročně. Tento krok přinese vyšší produktivitu a lepší vytíženost výrobních závodů. V rámci realizace dohody pro zajištění budoucnosti dojde k soustředění výroby modelu Golf do jednoho výrobního závodu.

S příchodem modelu Golf 8 bude ukončena výroba této modelové řady ve výrobních závodech Cvikov a Puebla a rozšířena výroba v hlavním závodě Wolfsburg. V něm se bude vyrábět také nový SEAT Tarraco. Dr. Andreas Tostmann, člen představenstva značky Volkswagen, odpovědný za výrobu a logistiku, k tomu říká: „Na základě dohody plánujeme zvýšit produktivitu ve všech německých závodech do roku 2020 o 25 procent. Volkswagen musí vynakládat další úsilí, aby si zachoval konkurenceschopnost, zejména pro období po roce 2020.“

 

Nástupce aktuálního Golfu se bude vyrábět již výhradně ve Wolfsburgu
Oddělení výroby značky Volkswagen definovalo novou výrobní strategii, jejímž cílem je další zvyšování efektivity výroby. K její realizaci jsou nyní přijímána opatření v osmi oblastech. Hlavní pozornost je i nadále zaměřena na výrazné zjednodušování výroby a její standardizaci v rámci globální výrobní sítě. K tomu patří také vytváření jednotných struktur ve všech výrobních závodech Volkswagen na základě vzájemně porovnatelných ukazatelů. Všechny závody se budou ještě intenzivněji soustředit na optimalizaci výrobních procesů, aniž by tím byla ohrožena vynikající kvalita produktů značky Volkswagen.

 

„Kompetentní výrobní síť, která je lídrem v globálním měřítku, je jedním z největších faktorů pro zvyšování hodnoty koncernu Volkswagen,“ vysvětluje Dr. Andreas Tostmann. „Značka Volkswagen učinila v uplynulých letech velké pokroky. Jsme na správné cestě. V rámci automobilového průmyslu jsme nyní průměr, proto chceme pokračovat v dalších optimalizacích, abychom patřili mezi nejlepší v našem odvětví.“

 

Značka Volkswagen zveřejní na konci září 2018 pilíře své nové výrobní strategie „Transform.Together“ společně s podrobnějšími informacemi o plánovaných opatřeních v jednotlivých oblastech.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top