automotive

Volkswagen dosáhl milníku 30 milionů vozidel dodaných v Číně

Volkswagen zintenzivňuje své aktivity v Číně a zatraktivňuje nabídku své značky v rámci iniciativy „Move Forward“. V roce 2018 posílilo sortiment produktů značky ne méně než devět nových modelů. Stephan Wöllenstein, vedoucí značky Volkswagen v Číně, ve svém projevu u příležitosti autosalonu Auto Guangzhou 2018 řekl: „V listopadu jsme dodáním třicetimiliontého Volkswagenu, jímž byl Touareg, zákazníkovi v Číně dosáhli fantastického milníku. Abychom i nadále, jako již mnoho let, zůstali první volbou pro zákazníky na čínském automobilovém trhu, budeme v roce 2019 pokračovat v naší produktové ofenzivě.“

V roce 1985 dodal Volkswagen, jako jedna z průkopnických automobilových značek v Číně, přibližně 2000 vozidel čínským zákazníkům – a to na trhu, na němž bylo celkem 5100 vozidel. Do roku 1992 dosáhl kumulativní počet dodaných vozidel společnosti Volkswagen China již 100 000 a v roce 1997 překročil celkový počet zákazníků značky Volkswagen hranici jednoho milionu. Pětimiliontého a desetimiliontého zákazníka přivítal Volkswagen v roce 2006, resp. 2011, zatímco v roce 2015 vyjel na čínské silnice již dvacetimiliontý Volkswagen. Jen o tři roky později oslavil Volkswagen dodání dalších 10 milionů vozidel své značky. V listopadu si tak automobil Volkswagen vybral již třicetimiliontý čínský zákazník. „Je to neopakovatelná událost a jednoznačný důkaz důvěry všech našich čínských zákazníků v uplynulých letech,“ řekl Wöllenstein.

Společně s partnery ve společných podnicích FAW-Volkswagen a SAIC VOLKSWAGEN se značka upsala cíli nabízet čínským spotřebitelům ještě širší výběr, který reaguje na jejich měnící se požadavky. Volkswagen již prozradil, že v roce 2019 uvede na trh pět dalších modelů, z toho tři SUV. Wöllenstein k tomu dodává: „S našimi společnými podniky zvýšíme také naše úsilí v rámci naší elektromobilové ofenzivy 2019, a to uvedením tří lokálně vyráběných elektrických verzí známých modelů Volkswagen. Kromě toho zařadíme do nabídky také jeden externě nabíjitelný hybridní model z lokální výroby a dovážený model Volkswagen Touareg Plug-in Hybrid.“

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top