automotive

Volkswagen chce zrušit 30.000 pracovních míst, většinu v Německu

Německá automobilka Volkswagen chce v příštích letech celosvětově zrušit 15 procent pracovních míst. Celkově jde o 30.000 míst do roku 2021, z toho dvě třetiny v Německu, uvedl dnes deník Handelsblatt. Díky plánu, který by vedení společnosti mělo představit už dnes, chce automobilka ročně ušetřit 3,7 miliardy eur (100 miliard korun).

Koncern Volkswagen zaměstnává po celém světě kolem 610.000 lidí, přímo značka Volkswagen, které se aktuální plány týkají, zaměstnává přes 200.000 osob.

Škrty mají v Německu zahrnout především továrny společnosti v Emdenu, Wolfsburgu, Hannoveru, Salzgitteru, Braunschweigu a Kasselu. Pracovní místa se budou rušit i v Sasku. Celosvětově se pak počítá s rušením pracovních míst hlavně v Severní Americe a v Brazílii.

Koncern Volkswagen, který chce v příštích letech více investovat do rozvoje elektrických automobilů, výrazně postihl skandál s manipulací měření emisí. Volkswagen loni v září přiznal, že po celém světě nainstaloval do zhruba 11 milionů naftových aut software, který manipulaci umožňuje. Při jízdě pak auta produkují výrazně více emisí než při kontrolních testech. Aféra se mimo jiné týká asi 1,2 milionu vozů Škoda Auto.

Urovnání skandálu firmu přijde na mnoho miliard eur.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top