automotive

Vláda USA schválila opravy prvních 70.000 vozů Volkswagenu

Americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) dnes vydala souhlas s opravami zhruba 70.000 automobilů skupiny Volkswagen s motory umožňujícími manipulovat s emisními testy. Jde o první část z více než půl milionu naftových vozů, které bude muset společnost opravit nebo odkoupit.

Schválení EPA se týká vozů Beetle, Golf, Jetta a Passat značky VW a dále vozu Audi A3, všech z modelového roku 2015. Úprava bude v první fázi spočívat ve změně softwaru řídící jednotky motoru. Ve druhé fázi, která se uskuteční zhruba za rok, firma nainstaluje další softwarové aktualizace a nový hardware včetně filtru na pevné částice a katalyzátorů. Podle EPA tyto opravy nezvýší spotřebu ani nezhorší spolehlivost vozů.

Federální soud v listopadu schválil dohodu o 475.000 vozech s dvoulitrovými naftovými motory, v jejímž rámci bude muset Volkswagen zaplatit celkem 14,7 miliardy dolarů (377 miliard Kč), z toho přes deset miliard za opravy, odkup vozů a náhrady majitelům. V prosinci pak soud schválil řešení zbylých 80.000 automobilů s třílitrovými motory.

EPA předloni v září Volkswagen obvinila, že do vozů s naftovými motory instaloval software, který při testování emisí umožňuje skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku. Po celém světě se skandál týká zhruba 11 milionů naftových automobilů.

Zdroje agentur Reuters dnes sdělily, že Volkswagen se v jednání s ministerstvem spravedlnosti USA blíží dohodě na urovnání civilního a trestního vyšetřování kvůli této aféře. Automobilka by v rámci této dohody měla zaplatit přes tři miliardy dolarů.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top