automotive

Varroc,výrobce světel do aut, má nové přístroje na měření světla

Výrobce automobilového osvětlení Varroc Lighting Systems uvedl do provozu první ze dvou nových goniofotometrů dohromady za 500.000 eur (více než 13,5 milionu korun). Přístroje na měření světla mají ve firmě zvýšit efektivitu práce, protože přinášejí vyšší rychlost měření při zachování stejné kvality výstupu. ČTK to za Varroc sdělila Šárka Brožová. Provoz dnes slavnostně zahájil ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Goniofotometr se využívá pro měření intenzity, barvy vyzařovaného světla či odrazivosti světla od reflexních ploch v různých rovinách a pod různými úhly. Nový přístroj umožní nejen rychlejší měření. “Výhodou je také možnost měření výrobků větších rozměrů než doposud a velká variabilita při rozšiřování o nové moduly zařízení, které budou potřeba při měření technologicky složitějších světlometů a svítilen v dalších letech,” uvedla Brožová.

Viceprezident společnosti Todd Morgan řekl, že firma také nedávno zrekonstruovala zkušebnu, aby mohla lépe a efektivněji testovat technologii nových laserových světlometů, které plánuje zařadit do výroby v následujících měsících. V příštích 18 měsících Varroc investuje v Moravskoslezském kraji do nových výrobních prostor a technického vybavení 1,8 miliardy korun. V závodech v Šenově u Nového Jičína a Rychvaldu na Karvinsku vytvoří investice více než 400 nových pracovních míst. Letos v říjnu chce firma otevřít nové centrum elektroniky vybavené speciálními elektronickými laboratořemi a testovacím zázemím.

Varroc vyrábí světelnou techniku pro přední světové automobilky, například pro Bentley, Jaguar, Škodu, Volkswagen, Ford, Citroën nebo Mercedes. V Česku firma zaměstnává přes 2300 lidí, na celém světě má Varroc 5000 zaměstnanců. Sídlo skupiny je v americkém Plymouthu. V Česku má Varroc výrobní závody v Šenově a v Rychvaldu a vývojová centra v Šenově a Ostravě.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top