automotive

V pražské Dubči se setkali majitelé vozů Rolls-Royce a Bentley

V pražské Dubči se dnes setkali majitelé luxusních vozů značky Rolls-Royce a Bentley. Třetí ročník srazu, který pořádal Rolls-Royce a Bentley klub, představil vozy vyrobené v rozpětí téměř 100 let, tedy od 20. let minulého století až do současnosti. Do areálu se sjely i vozy Ferarri, BMW nebo Mercedes a k vidění byla například i stará Praga.

“Zajímají nás vozy jak předválečné, tak ty nejmodernější. Ve spanilé jízdě nejdříve vyjedou vozy Rolls Royce a Bentley, ale připojit se mohou i další,” řekl ČTK jeden z pořadatelů Martin Kot.

Návštěvníci si mohli prohlédnout veterány, ale i ta nejmodernější auta Bentley a Rolls-Royce. Mezi vystavenými vozy byl například model Phantom, kterým jezdil v 60. letech hudebník John Lennon. K vidění byl také model Silver Cloud, ve kterém se proháněl Fantomas ve filmu Fantomas vs. Scotland Yard. Vystaveny byly vozy jak s evropským řízením vlevo, tak ostrovním, tedy s volantem na pravé straně.

Návštěvníci areálu v Dubči si mohli prohlédnout rovněž řadu sportovních vozů, mezi kterými nechybělo Ferrari nebo Maserati. Vystavena byla rovněž stará Praga a několik typů vozu Mercedes.

Vrcholem akce má být podle pořadatelů zmíněná spanilá jízda historických vozidel.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top