ČTK

V kladenské Poldi po půlroční odstávce testují stroje

V kladenské huti Poldi byly od pátku po více než půlroční odstávce obnoveny dodávky elektřiny. V podniku se nyní testují stroje a zařízení a během září Poldi nabere desítky lidí. ČTK to řekl personální ředitel společnosti Antonín Čimera. Provoz huti byl přerušen kvůli dluhům společnosti, z původních zhruba 400 zaměstnanců zůstalo asi 160.

V červenci společnost přijala asi deset lidí, podobný počet přijme i během srpna. Větší nabírání plánuje od září. “Mělo by to být zhruba 40 lidí,” uvedl Čimera.

Testování provozů potrvá zhruba týden, je potřeba prozkoušet například jeřáby nebo soustruhy. “Je třeba vychytat mouchy,” uvedl předseda základní odborové organizace Poldi hutě Jozef Kónya. Kovárny pak začnou zpracovávat materiál, který v nich zůstal z doby před odstávkou, navážení nového by mělo začít v příštích týdnech. Zhruba za dva měsíce má začít fungovat ocelárna.

Společnost se od předloňska potýkala s problémy, především s opožděnými výplatami. Odboráři proto vyhlásili stávkovou pohotovost. Plánovanou stávku většina odborářů nepodpořila. Společnost také dlužila za materiál a energie. Věřitelé na ni podali insolvenční návrh. Poldi nyní dluhy platí a postupně posílá zbývajícím zaměstnancům dlužné výplaty za měsíce, kdy její provoz nefungoval.

Vedení odborů se také minulý týden přidalo k insolvenčnímu návrhu kvůli minulým vedením nedoplaceným benefitům, například stravenkám a příspěvkům na penzijní připojištění. Dostat by je zpětně podle předsedy měli i lidé, kteří už zaměstnanci nejsou.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top