automotive

Tým TOYOTA GAZOO Racing vítězem Rallye Austrálie

Tým TOYOTA GAZOO Racing WRT na Rallye Austrálie, v posledním letošním podniku, vybojoval stylovým způsobem pohár konstruktérů za přispění Jari-Mattiho Latvaly, jenž v tomto rallyovém závodu zvítězil. Esapekka Lappi na čtvrtém místě pomohl Toyotě zvítězit mezi značkami, a to teprve ve druhé sezóně po jejím návratu do světa WRC. Toyota si odváží pohár konstruktérů WRC již počtvrté v historii, resp. poprvé od roku 1999.

Velmi solidní výkony vozů Toyota Yaris WRC se prokázaly i v posledním kole šampionátu, kde se Tänak a Latvala během soboty posunuli na přední příčky celkového pořadí. Pro neděli byly typické velmi bahnité a kluzké rychlostní zkoušky uprostřed lesů, kde složité podmínky zaskočily celou řadu jezdců. Smůla dopadla i na Tänaka, jenž musel v předposledním měřeném úseku po střetu se stromem ze závodu odstoupit.

Latvala s navigátorem Miikkou Anttilou se chybám vyhnuli, během posledního dne zvítězili ve třech rychlostních zkouškách, a vybojovali si tak vítězství s náskokem 32,5 sekundy, což znamená již páté týmové vítězství v sezóně 2018. Lappi ve svém posledním podniku před přestupem k jinému týmu potvrdil své jezdecké kvality vítězstvím v jedné z rychlostních zkoušek. Tänak, Latvala a Lappi završili sezónu na třetím, čtvrtém, resp. pátém místě celkového pořadí závodních jezdců, přičemž Tänak v Austrálii bojoval o mistrovský titul až do posledního dne. Všichni tři pak významně přispěli k prvnímu místu Toyoty mezi značkami.

FIA World Rally Championship 2018 / Round 13 / Rally Australia 2018 / November 15-18, 2018 // Worldwide Copyright: Toyota Gazoo Racing WRC

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top