automotive

Tým TOYOTA GAZOO Racing vítězem Rallye Austrálie

Tým TOYOTA GAZOO Racing WRT na Rallye Austrálie, v posledním letošním podniku, vybojoval stylovým způsobem pohár konstruktérů za přispění Jari-Mattiho Latvaly, jenž v tomto rallyovém závodu zvítězil. Esapekka Lappi na čtvrtém místě pomohl Toyotě zvítězit mezi značkami, a to teprve ve druhé sezóně po jejím návratu do světa WRC. Toyota si odváží pohár konstruktérů WRC již počtvrté v historii, resp. poprvé od roku 1999.

Velmi solidní výkony vozů Toyota Yaris WRC se prokázaly i v posledním kole šampionátu, kde se Tänak a Latvala během soboty posunuli na přední příčky celkového pořadí. Pro neděli byly typické velmi bahnité a kluzké rychlostní zkoušky uprostřed lesů, kde složité podmínky zaskočily celou řadu jezdců. Smůla dopadla i na Tänaka, jenž musel v předposledním měřeném úseku po střetu se stromem ze závodu odstoupit.

Latvala s navigátorem Miikkou Anttilou se chybám vyhnuli, během posledního dne zvítězili ve třech rychlostních zkouškách, a vybojovali si tak vítězství s náskokem 32,5 sekundy, což znamená již páté týmové vítězství v sezóně 2018. Lappi ve svém posledním podniku před přestupem k jinému týmu potvrdil své jezdecké kvality vítězstvím v jedné z rychlostních zkoušek. Tänak, Latvala a Lappi završili sezónu na třetím, čtvrtém, resp. pátém místě celkového pořadí závodních jezdců, přičemž Tänak v Austrálii bojoval o mistrovský titul až do posledního dne. Všichni tři pak významně přispěli k prvnímu místu Toyoty mezi značkami.

FIA World Rally Championship 2018 / Round 13 / Rally Australia 2018 / November 15-18, 2018 // Worldwide Copyright: Toyota Gazoo Racing WRC

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.