automotive

Toyota v Paříži: Do dvou let prodáme milion hybridů

Toyota v předvečer pařížského autosalonu informovala, že chce do roku 2020 prodat milion hybridů. Soustředí se na kvalitu, odolnost a spolehlivost, hybridní technologie a novou podvozkovou platformu TNGA. Hybridní technologie Toyota vyvíjí již přes 20 let, v Evropě se dosud prodalo již přes 2 miliony jejích vozů s hybridním pohonem.

Toyota již přes 20 let vyvíjí, zdokonaluje a uvádí na masový trh technologii hybridního pohonu s autonomním dobíjením. V Evropě se dosud prodalo přes 2 miliony hybridů. Hybridní technologie je – a také zůstane – klíčovou technologií odlišující automobilku Toyota od konkurence.

V prvních osmi měsících letošního roku tvořily hybridní modely 46 % celkových prodejů značky Toyota v Evropě – a dokonce 59 % v západní Evropě. To je více než v kterémkoli z ostatních světových regionů. Toyota v Paříži prezentuje výhradně vozy s hybridním pohonem – od kompaktního Yarisu přes nové generace modelů Corolla a RAV4 až po zbrusu novou Toyotu Camry Hybrid, která se v příštím roce představí na evropských trzích.

Pevným základem nové nabídky modelů a hnacích ústrojí od Toyoty je kromě hybridní technologie nová globální platforma TNGA (Toyota New Global Architecture). TNGA není jen podvozkovou architekturou, ale také konstrukční a designovou filozofií, přinášející emotivnější design a výtečnou jízdní dynamiku.

Toyota i nadále věří ve zvýšení prodejů i nárůst procentního zastoupení hybridů v celkových prodejích v roce 2020: 1 milion vozů Toyota a 100 tisíc prodaných vozů Lexus, více než 50% zastoupení hybridů a další zlepšení finančních výsledků.

Automobilový průmysl zároveň prodělává největší proměnu za poslední století a Toyota se na tyto změny již připravuje. Obchodní jednotka Toyota Connected Europe – založená letos v dubnu – bude soustavně a stále progresivněji zajišťovat v Evropě služby konektivity a mobility ve snaze nabízet širší možnosti mobility pro všechny.

„Kvalita, odolnost a spolehlivost, hybridní technologie a TNGA jsou trojicí základů, na nichž bude postaven náš budoucí růst. Umožňují nám vyvinout nové modely s emotivnějším nábojem, které prezentujeme na stánku Toyota na autosalonu v Paříži. Posilováním těchto pilířů směřujeme k udržitelnému růstu. Do roku 2020 předpovídáme nárůst prodejů, zvýšení podílu hybridních modelů a navýšení zisku v roce 2018,“ říká Johan van Zyl, prezident a generální ředitel společnosti Toyota Motor Europe a dodává: „Neusínáme však na vavřínech. Stejně jako po změnách volají naši zákazníci, změny potřebují i naše řešení. Toyota bude v Evropě ve stále vyšší míře poskytovat služby konektivity a mobility a nepoleví ve svých snahách zajišťovat stále lepší mobilitu pro všechny.“

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top