automotive

Toyota uzavřela v prvním čtvrtletí téměř 3000 nových objednávek

Nový vůz značky Toyota si v prvním čtvrtletí objednalo 2 947 zákazníků, což je prakticky stejný výsledek jako v prvním kvartále loňského roku. Celý trh přitom za srovnatelné období zaznamenal 12procentní pokles. V prodeji osobních a lehkých užitkových aut patřilo Toyotě celkové 8. místo na trhu s 2 298 registracemi.

“Navzdory klesajícímu trhu a všem turbulencím ve světě prodeje nových aut letos zaznamenáváme stejný obchodní úspěch jako v minulém roce,” říká generální ředitel Toyota ČR Martin Peleška. “Stabilitu našim prodejním výsledkům zajišťuje zejména stále rostoucí zájem o naši značku a naše modely. Nepřetržitě strmě stoupá obliba hybridních vozů a k naší cestě proti proudu poklesu trhu přispívá i lavina nových modelů včetně nové generace RAV4, Corolla či návratu Camry na český trh, ” dodává.

Mezi privátními zákazníky patřila Toyotě v prvním letošním čtvrtletí stabilní pátá pozice na trhu. Oproti prvnímu kvartálu loňského roku vzrostly letos Toyotě o 10 % registrace na firemním trhu a výrazný nárůst zaznamenaly registrace užitkových vozů, a to o 113 %.

Nejprodávanějšími modely prvního kvartálu byly Yaris, který si od ledna do konce března objednalo 562 zákazníků, a Toyota RAV4, pro kterou se rozhodlo 563 lidí, z toho 496 pro její novou generaci. Téměř 80 % majitelů nové RAV4 si vybralo variantu s hybridním pohonem. Následovala Corolla se 490 zákaznickými smlouvami (277 na novou generaci), Auris (388 objednávek) a Toyota C-HR, kterou si pořídilo 315 zákazníků. Úspěch zaznamenal také užitkový model Proace s 333 zákaznickými objednávkami.

K úspěchu prvního kvartálu přispěl mimo jiné i tradiční březnový Toyota Víkend, který navštívilo historicky rekordních 2 818 zákazníků. Další Toyota Víkend v termínu 27.-28.4. podpoří novou Corollu. V příštích týdnech se uvedení na český trh dočká také legendární sedan Camry.

Populární

Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem?

Temporibus autem quibusdam et aut officiis debitis aut rerum necessitatibus saepe eveniet.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz.
Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

Copyright © 2015 Flex Mag Theme. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

To Top