automotive

Toyota uzavřela v prvním čtvrtletí téměř 3000 nových objednávek

Nový vůz značky Toyota si v prvním čtvrtletí objednalo 2 947 zákazníků, což je prakticky stejný výsledek jako v prvním kvartále loňského roku. Celý trh přitom za srovnatelné období zaznamenal 12procentní pokles. V prodeji osobních a lehkých užitkových aut patřilo Toyotě celkové 8. místo na trhu s 2 298 registracemi.

“Navzdory klesajícímu trhu a všem turbulencím ve světě prodeje nových aut letos zaznamenáváme stejný obchodní úspěch jako v minulém roce,” říká generální ředitel Toyota ČR Martin Peleška. “Stabilitu našim prodejním výsledkům zajišťuje zejména stále rostoucí zájem o naši značku a naše modely. Nepřetržitě strmě stoupá obliba hybridních vozů a k naší cestě proti proudu poklesu trhu přispívá i lavina nových modelů včetně nové generace RAV4, Corolla či návratu Camry na český trh, ” dodává.

Mezi privátními zákazníky patřila Toyotě v prvním letošním čtvrtletí stabilní pátá pozice na trhu. Oproti prvnímu kvartálu loňského roku vzrostly letos Toyotě o 10 % registrace na firemním trhu a výrazný nárůst zaznamenaly registrace užitkových vozů, a to o 113 %.

Nejprodávanějšími modely prvního kvartálu byly Yaris, který si od ledna do konce března objednalo 562 zákazníků, a Toyota RAV4, pro kterou se rozhodlo 563 lidí, z toho 496 pro její novou generaci. Téměř 80 % majitelů nové RAV4 si vybralo variantu s hybridním pohonem. Následovala Corolla se 490 zákaznickými smlouvami (277 na novou generaci), Auris (388 objednávek) a Toyota C-HR, kterou si pořídilo 315 zákazníků. Úspěch zaznamenal také užitkový model Proace s 333 zákaznickými objednávkami.

K úspěchu prvního kvartálu přispěl mimo jiné i tradiční březnový Toyota Víkend, který navštívilo historicky rekordních 2 818 zákazníků. Další Toyota Víkend v termínu 27.-28.4. podpoří novou Corollu. V příštích týdnech se uvedení na český trh dočká také legendární sedan Camry.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top