automotive

Toyota už prodala 10 milionů aut s vlastní bezpečnostní technologií

Společnost Toyota Motor Corporation od roku 2015 celosvětově prodala už 10 milionů vozů vybavených paketem Toyota Safety Sense. Tedy se sadou technologií aktivní bezpečnosti, jejichž úkolem je napomoci předcházet nehodám nebo zmírňovat jejich následky.

Paketem Toyota Safety Sense je aktuálně vybaveno cca 90 % osobních vozidel Toyotaprodávaných v Japonsku, Severní Americe a Evropě. V současnosti se vozy s tímto paketem prodávají v 68 zemích a regionech, včetně Číny, dalších vybraných asijských zemí, zemí Středního východu a Austrálie.

Předpokládá se, že ještě do konce tohoto roku budou paketem Toyota Safety Sense vybaveny 3 miliony vozů v Japonsku, 5 milionů v Severní Americe a bezmála 2 miliony v Evropě.

Evidentní jsou pozitivní dopady na pokles nehodovosti v reálném provozu, např. cca 70% pokles případů nárazů do vozidla zezadu, resp. cca 90% omezení těchto nehod v kombinaci s inteligentním ultrazvukovým lokátorem (ICS).

Dlouhodobým cílem Toyoty je dosažení bezpečné mobilní společnosti. Důležité je pro ni získávání zkušeností při studiu skutečných dopravních nehod a začleňování takto nabytých znalostí do procesů vývoje vlastních vozidel. Toyota letos uvedla druhou generaci paketu ToyotaSafety Sense, čímž se opět o krok přiblížila k vytvoření bezpečné mobilní společnosti s nulovou nehodovostí.

Součástí bezpečnostního paketu Toyota Safety Sense je nyní modernizovaná verze níže uvedených systémů:

Předkolizní bezpečnostní systém (PCS) pomáhá předcházet nehodám nebo zmírňovat škody v důsledku nárazu do zadní části vozidla, resp. předcházet střetům s chodci za dne i v noci, resp. s cyklisty za denního světla;
Adaptivní tempomat (ACC) pomáhá řidiči udržovat bezpečný odstup za vozidlem vpředu;
Systém pro hlídání jízdních pruhů (LDA) předchází nehodám a čelním střetům v důsledku vyjetí z jízdního pruhu;
Automatické přepínání dálkových světel (AHB) přispívá k vynikajícímu osvětlení vozovky před automobilem za jízdy v noci;
Systém rozpoznávání dopravních značek (RSA) podporuje řízení tím, že dodává nejlepší možné informace, a to i v případě, že řidič některou dopravní značku zcela přehlédne.
K dispozici je i nový inteligentní adaptivní tempomat (iACC), zahrnující funkce ACC a RSA. Pokud se vozidlo pohybuje ustálenou rychlostí v souladu s hodnotou nastavenou řidičem a RSA rozpozná značku rychlostního omezení, řidič může pomocí spínačů na volantu snadno přenastavit rychlost vozidla podle nového rychlostního omezení.

Kromě toho je nyní k dispozici pokročilý systém podpory řízení v podobě asistenta pro sledování jízdních pruhů (LTA) . Nový systém LTA v kombinaci se systémem ACC pomáhá řidiči jemnými zásahy do řízení udržovat vozidlo uprostřed jízdního pruhu, a to i v táhlých obloucích na dálnici.

Toyota plánuje do roku 2020 nabízet druhou generaci bezpečnostního paketu Toyota Safety Sense přibližně ve 100 zemích a regionech v rámci širšího cíle prosazovat balíčky prvků aktivní bezpečnosti na mainstreamovém trhu.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top