automotive

Toyota Research Institute dal dva miliony na simulátor autonomního řízení

Společnost Toyota Research Institute (TRI) darovala v přepočtu dva miliony korun Centru počítačového vidění (CVC). Podpořila tím open-source projekt CARLA (Car Learning to Act) zaměřeného na vývoj simulátoru autonomního řízení.

„Technologického pokroku a růstu je možné dosáhnout prostřednictvím spolupráce a podpory celé komunity. Podpora vývoje společné otevřené platformy pro simulace umožní TRI a dalším partnerům z akademického světa i průmyslu lépe si vyměňovat zdrojové kódy, informace a data,“ komentoval Vangelis Kokkevis, ředitel sekce simulátorů řízení TRI.

Projekt CARLA běží v rámci webové služby Github a jeho vývoj probíhá v režii Centra počítačového vidění. Tento neziskový open-source projekt simulátoru slouží k vývoji, školení a ověřování systémů autonomního řízení ve městech.

Jeho cílem je zajistit stabilní chování autonomních vozidel za nejrůznějších situací, které za reálných podmínek není vždy možné otestovat.

Tým stojící za projektem CARLA plánuje finanční dotaci od TRI využít k rozšíření týmu návrhářů a schopností samotného simulátoru.

TRI dva roky po sobě finančně podporuje nadaci Open Source Robotics Foundation, která světové komunitě zájemců o robotiku nabízí přístup k open-source softwaru a vývojovým nástrojům na poli robotiky. TRI je rovněž hlavním podporovatelem sady nástrojů Drake v programovacím jazyku C++, za jejímž vznikem stojí Laboratoř MIT pro výzkum umělé inteligence. Nástroje Drake jsou určeny k analýze dynamiky robotů a návrh řídicích systémů.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top