automotive

Toyota postaví druhou továrnu v Malajsii, aby vyhověla poptávce

Největší japonská automobilka Toyota Motor Corporation investuje zhruba 49 miliard jenů (10,7 miliardy Kč) do výstavby nového závodu v Malajsii, aby vyhověla rostoucí poptávce v této asijské zemi. Oznámila to dnes firma.

Toyota svou druhou továrnu v Malajsii postaví ve spolupráci s místním partnerem, společností UMW Corporation. Závod se bude nacházet ve státu Selangor nedaleko hlavního města Kuala Lumpuru. Provoz by se v něm měl rozběhnout v roce 2019. Počáteční kapacita bude zhruba 50.000 vozů za rok, což Toyotě umožní zdvojnásobit svůj objem výroby v Malajsii na zhruba 100.000 vozů ročně.

Stávající továrna Toyoty v Malajsii, založená už v roce 1968, naopak v rámci reorganizace přestane vyrábět osobní auta a zaměří se na užitkové vozy.

Toyota loni v Malajsii prodala zhruba 96.000 vozidel této značky, tedy zhruba stejné množství jako v předchozím roce. V prvních měsících letošního roku ale podle francouzského webu Le Figaro prodej prudce klesl. Příčinou bylo především zvýšení cen ze strany výrobců, kteří tak reagovali na pokles hodnoty malajsijského ringgitu.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top