automotive

Toyota podpoří mobilitu na Olympiádě a Paralympiádě v Tokiu 2020 nejmodernějšími technologiemi

Do olympijských a paralympijských her v Tokiu 2020 zbývají ještě dva roky, avšak Toyota již nyní prezentuje svoji koncepci mobility, která bude stát za jejími aktivitami v rámci Olympijských her Tokio 2020. Automobilka svoji koncepci staví na třech hlavních pilířích. Těmi jsou mobilita pro všechny; trvalá udržitelnost a zaměření na rozvoj vodíkové společnosti v souladu s klíčovými zásadami ochrany životního prostředí, a na podpoře přepravy pracovníků, zástupců médií a sportovců mezi různými místy konání her s využitím systému výroby Toyota (TPS).

Toyota je přesvědčena, že poskytováním mobility pro všechny, včetně osob se sníženou pohyblivostí, vrací pohybu jeho nejzákladnější podstatu, a to svobodu.

Ve spolupráci s Mezinárodním olympijským výborem (IOC), Mezinárodním paralympijským výborem (IPC) a Organizačním výborem Tokyo 2020 by automobilka ráda pomohla Tokiu připravit celosvětově nejlepší ukázku koncepce „Mobility pro všechny“, aby se tyto hry staly nejprogresivnějšími v historii.

„Klíčem k naší schopnosti zapojovat se do společnosti je svoboda mobility,“ říká Akio Toyoda, prezident automobilky Toyota.

„Pokud se někdo chce pustit do libovolného úkolu a brání mu v tom pohybový handicap, Toyota by ráda pomohla tento problém vyřešit. Chceme, aby mobilita byla možností, nikoli překážkou. Věřím, že Toyota svým zapojením do Olympiády a Paralympiády dokáže respektovat jedinečnost každého člověka. Realizací tohoto úkolu se konečně opět přiblížíme k našemu cíli ‚Mobility pro všechny‘ a zajistíme – jak nám ostatně sportovci ukazují každý den – že schopnost být mobilní znamená příležitost uskutečňovat své sny.“

Toyota se v roce 2015 stala prvním celosvětovým partnerem IOC a IPC pro mobilitu s cílem napomoci „vytvořit mírovou společnost bez diskriminace prostřednictvím sportu“ a zasadit se o „vytvoření udržitelné společnosti prostřednictvím mobility“.

Toyota kromě toho vloni spustila svoji první celosvětovou firemní iniciativu Start Your Impossible, jejímž smyslem je spojovat lidi a podporovat společnost, kde může kdokoli posouvat hranice možného a nemožného.

V rámci Olympijských her 2020 v Tokiu se Toyota zaměří na podporu tří hlavních oblastí:

1) „Mobilita pro všechny“

Toyota bude na Olympiádě 2020 v Tokiu usilovat o naplnění cíle svobody pohybu pro všechny, včetně osob se sníženou pohyblivostí:

Představí budoucnost autonomního řízení coby vrcholné formy „Mobility pro všechny“, včetně ukázek toho, jak plně automatizovaná vozidla jednou mohou nabídnout svobodu pohybu pro každého.
Ukáže nový druh přepravy prostřednictvím vozidla „TOYOTA Concept-i“, které rozpoznává řidičovy emoce a přání, včetně schopnosti vést rozhovor s umělou inteligencí.
Podpoří služby přepravy sportovců a zvláštních hostů po celé olympijské vesnici s využitím nové generace elektromobilu e-Palette s bateriovým pohonem, navrženého speciálně pro koncepci „mobilita jako služba“.
Poskytne stávající modelovou řadu asistenčních vozidel WelCab, stejně tak jako nová zařízení osobní mobility.
Bude poskytovat řešení osobní mobility, jako např. Toyota i-ROAD, stejně tak jako zařízení pro jízdu ve stoje na podporu podpůrných pracovníků v rámci her, např. pracovníků ostrahy.
2) Udržitelnost založená na klíčových zásadách ochrany prostředí a bezpečnosti, zaměřená na rozvoj vodíkové společnosti

Ke koncepci udržitelnosti Olympijských her chce Toyota přispět poskytnutím flotily více než 3000 osobních automobilů k oficiálním i dalším potřebám, vybavených nejmodernějšími ekologickými a bezpečnostními technologiemi s cílem minimalizovat dopady na životní prostředí a co nejvíce omezit nehodovost.

Ve snaze dosáhnout v rámci Tokia 2020 zásadních změn na cestě k rozvoji vodíkové společnosti podpoří Toyota Olympijské hry vysokým počtem bezemisních elektromobilů na vodíkové palivové články (FCEV), jako je např. sedan Toyota Mirai.
Olympiádu podpoří i autobus Toyota Sora poháněný palivovými články, stejně tak jako vysokozdvižné vozíky se stejným typem pohonu, vyráběné a prodávané firmou Toyota Industries Corporation.
Kromě vozidel typu FCEV bude zbytek vozového parku tvořen převážně nejnovějšími hybridními modely a plug-in hybridními vozidly (HEV/PHEV) značek Toyota a Lexus, ale i novými elektromobily s bateriovým pohonem (BEV). Prostřednictvím těchto vozidel tak chce Toyota společně s pořadateli Olympiády dosáhnout nejnižší cílové úrovně emisí v rámci všech oficiálních vozových parků Olympijských a Paralympijských her v historii.
Vozidla k oficiálnímu použití budou vybavena nejmodernějšími pakety technologií aktivní bezpečnosti, jako je např. Toyota Safety Sense (TSS) a Lexus Safety System+ (LSS+), stejně tak jako systémem podpůrného brzdění při parkování (PKSB), tedy technologiemi napomáhajícími zamezit nehodám, k nimž dochází především na parkovištích a v garážích.
Kromě výše zmíněných oficiálních vozidel budou některá vozidla vybavena systémem autonomního řízení Highway Teammate, umožňujícím řízení na dálnicích bez držení volantu
3) Podpora oficiální dopravy v rámci her s využitím systému výroby Toyota (TPS)

Odhaduje se, že do Tokia po dobu konání Olympiády zavítá 15 milionů návštěvníků.

Toyota rovněž podpoří mobilitu funkcionářů i sportovců mezi akcemi nasazením nejmodernějších informačních a komunikačních technologií, jako jsou např. palubní datové komunikační moduly (DCM) propojené s platformou služeb mobility od Toyoty pro zajištění bezpečné a bezproblémové osobní i nákladní dopravy v průběhu her.
Toyota dále poskytne podporu pro pozemní dispečink vozidel a řízení přepravních operací v zájmu jejich maximální efektivity.
Města po celém světě dnes řeší výzvy spojené s mobilitou a potýkají se s nejrůznějšími otázkami od dopravních zácp, znečištění ovzduší a dopravních nehod až po dostupnost mobility pro handicapované uživatele.

Ještě před konáním her 2020 v Tokiu zveřejní Toyota další své plány a příspěvky, včetně informací týkajících se nových produktů a řešení v oblasti mobility.

Toyota v roli Top oficiálního partnera Olympijských her a celosvětového partnera Paralympijských her
Toyota se v roce 2015 podepsáním smlouvy s Mezinárodním olympijským výborem a Mezinárodním paralympijským výborem stala oficiálním celosvětovým partnerem pro mobilitu na roky 2017-2024, pokrývající Olympijské a Paralympijské zimní hry v Pchjongčchangu 2018 (Korea) a Pekingu 2022(Čína), resp. letní olympijské hry v Tokiu 2020 (Japonsko) a Paříži 2024 (Francie).

V roli partnera chce Toyota napomoci vytvořit udržitelnou společnost prostřednictvím mobility, která v jejím podání přesahuje svět automobilů.

Populární

TechBiz.cz přináší novinky z průmyslových a technických oborů i dalších souvisejících oblastí, zajímá se o oblasti jako automobilový průmysl, informatika, doprava, hutnictví, obrana a bezpečnost, logistika, personalistika, robotika, stavebnictví, strojírenství, výzkum a vývoj a mnoho dalších.

Redakci můžete kontaktovat na e-mailu techbiz (at) nitemedia.cz. Tiskové zprávy, nabídky a pozvánky prosím posílejte na e-mail tiskovky (at) nitemedia.cz.

TechBiz.cz © 20XX

To Top